تداوم بارش ها و وزش باد شدید در نقاط مختلف کشور

تداوم بارش ها و وزش باد شدید در نقاط مختلف کشور

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید در نقاط مختلف کشور خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت وگو با آیت البرز افزود: امروز (27 فروردین) در بوشهر، فارس، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب و شرق خوزستان، شرق لرستان، جنوب و نوار غربی اصفهان، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، برخی نقاط هرمزگان و جزایر واقع در خلیج فارس و تنگه هرمز افزایش ابر، رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید و در برخی مناطق تگرگ رخ می دهد.

وی اضافه کرد: با تقویت سامانه بارشی این شرایط سه شنبه (28 فروردین) در سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، فارس، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب یزد، جنوب و غرب اصفهان، جنوب و شرق خوزستان، جزایر واقع در خلیج فارس و تنگه هرمز و چهارشنبه (29 فروردین) در سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، فارس، جنوب یزد و شرق خراسان جنوبی پیش بینی می شود.

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی ادامه داد: امروز در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و ارتفاعات البرز مرکزی، سه شنبه و چهارشنبه در ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده انتظار می رود.

وی افزود: بیشینه بارش سه شنبه در هرمزگان شرق و جنوب فارس، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و چهارشنبه در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان، شرق فارس، جنوب و غرب کرمان پیش بینی می شود.
ضیاییان افزود: پنج شنبه (30 فروردین) در برخی مناطق جنوب شرق، شرق، جنوب ارتفاعات البرز مرکزی و جمعه (31 فروردین) در مناطقی از شمال غرب و ارتفاعات و دامنه های البرز مرکزی و ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش پراکنده رخ می دهد.

به گفته ضیاییان سه شنبه و چهارشنبه در شمال شرق و نوار شرقی کشور در بعضی ساعت ها وزش باد به نسبت شدید تا شدید و خیزش گردوخاک انتظار می رود.

وی افزود: امروز خلیج فارس و از سه شنبه تا پنجشنبه خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج و طوفانی خواهند شد.

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشور درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (28 فروردین) کمی ابری، به تدریج ابری، با احتمال رگبار باران و وزش باد با حداقل دمای 14 و حداکثر دمای 23 درجه سانتیگراد و طی چهارشنبه ( 29 فروردین) قسمتی ابری تا نیمه ابری در بعضی ساعت ها صاف تا قسمتی  ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای  14 و حداکثر دمای  24  درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

پایان خبر آیت البرز

تداوم بارش ها و وزش باد شدید در نقاط مختلف کشور

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تداوم بارش ها و وزش باد شدید در نقاط مختلف کشور" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تداوم بارش ها و وزش باد شدید در نقاط مختلف کشور"، کلیک کنید.