سرزمین های اشغالی؛ از خاموشی تا بمباران موشکی و پهپادی

شامگاه 25 فروردین و ساعتی پس از انتشار رسمی خبر توقیف یک کشتی باری مرتبط با رژیم صهیونیستی در منطقه خلیج فارس از سوی نیروی دریایی سپاه، خبرهایی از قطع گسترده برق در تل آویو به رسانه ها راه یافت و ساعتی از وقوع این رخدادهای پیوسته نگذشته بود که نیروی هوافضای سپاه با شلیک ده ها موشک و پهپاد به اهدافی در سرزمین های اشغالی «تنبیه» صهیونیست ها را آغاز کرد.

به گزارش آیت البرز، از شامگاه شنبه، 25 فروردین تا بامداد امروز – یکشنبه، 26 فروردین – اخباری بر خروجی قرار گرفت که مهمترین شان یا نامی از ایران و اسراییل داشتند، یا به واکنش های مقامات اروپایی و آمریکایی درباره پاسخ ایران به حمله نظامیان صهیونیست به ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی در دمشق مرتبط بود و یا به کشتی توقیف شده نزدیک به صهیونیست ها بازمی گشت. از ساعات پایانی روز شنبه نیز اخبار مربوط به پاسخ مشروع و قانونی ایران به رژیم صهیونیستی و واکنش ها به این اقدام در صدر خروجی رسانه ها قرار گرفت.

گزیده اخبار آیت البرز در این بخش و دیگر بخش های خبری در 8 ساعت گذشته را می خوانید:

نگرانی وزیر دفاع انگلیس از توقیف کشتی صهیونیستی

جهان – «گرانت شاپس» مدعی شد توقیف کشتی باری MSC Aries از سوی ایران غیرقابل قبول و نقض آشکار قوانین بین المللی است. پیش از این هم «یسراییل کاتس» وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در پی توقیف کشتی مرتبط با این رژیم به دست نیروی دریایی سپاه پاسداران را با اتهام «دزدی دریایی» همراه کرد و مدعی شد این اقدام «ناقض قوانین بین المللی» است.

درخواست کاخ سفید از ایران

شورای امنیت ملی کاخ سفید از ایران درخواست کرد تا کشتی توقیف شده MSC AIRES در تنگه هرمز را آزاد کند. این کشتی باری با پرچم پرتغال و مرتبط با شرکت «زودیاک مریتایم» مستقر در لندن است که «ایال اُفر» میلیاردر اسراییلی مالکیت آن را به عهده دارد. همزمان وزرای خارجه چند کشور اروپایی نیز گفته اند از خبرها درباره پاسخ احتمالی ایران به اقدامات تروریستی رژیم صهیونیستی نگران هستند.

سرزمین های اشغالی؛ از خاموشی تا بمباران موشکی و پهپادی

انتقال فزاینده نظامیان صهیونیست به کرانه باختری

 از سوی دیگر آخرین تحولات جنگ غزه نشان می دهد ارتش رژیم صهیونیستی تصمیم گرفته است در پی حملات مجدد شهرک نشینان در کرانه باختری که از روز جمعه ادامه یافته، نیروی بیشتری به این منطقه اعزام کند. گزارش رسانه های عبری زبان تاکید می کنند ارتش صهیونیستی با هدف مقابله با درگیری ها در کرانه باختری، نیروهای ذخیره را برای حضور در این منطقه فراخوانده است. صدها شهرک نشین با حمایت نیروهای صهیونیست از روز جمعه به بهانه یافتن یک شهرک نشین مفقود به شهرک ها و روستاهای فلسطینی حمله کرده اند و منازل، خودروها و درختان را در روستاهایی در نابلس، رام الله و دیگر شهرها به آتش کشیده و منجر به شهادت و زخمی شدن تعدادی از فلسطینی ها شده اند.

شهادت 30 کودک فلسطینی بر اثر قحطی/ فروپاشی سیستم بهداشتی در غزه

دفتر اطلاع رسانی دولت فلسطین در غزه در بیانیه ای از شهادت 30  کودک فلسطینی بر اثر قحطی و ارتکاب 3 هزار قتل عام از سوی رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر گذشته تاکنون خبر داد. همچنین دفتر اطلاع رسانی دولت فلسطین در نوار غزه هم اعلام کرد سیستم بهداشتی در شمال این منطقه به کلی فروپاشیده است. «سلامه معروف» در سخنانش تاکید کرده «ما در شمال نوار غزه در یک بحران حقیقی قرار داریم.» و با اشاره به اینکه توقف ایستگاه های تولید اکسیژن به معنی اعدام تمامی کسانی است که به آن نیاز دارند، افزوده است:«از 35 بیمارستان نوار غزه 32 بیمارستان به کلی از خدمت خارج شدند.» او همچنین در سخنانش از جهانیان خواسته هرچه سریع تر بیمارستان های میدانی به ویژه در شمال نوار غزه دایر کنند.

واکنش تند حماس به جنایت جنگی صهیونیست ها در کرانه باختری

جنبش حماس هم با صدور بیانیه ای اعلام کرده «تشدید حملات جنون آمیز شبه نظامیان شهرک نشین به فلسطینی ها در شهرها، روستاها و شهرک های کرانه باختری و حملات وحشیانه به شهروندان، املاک، منازل و اموال آنها که تحت نظارت مستقیم کابینه شهرک نشینان فاشیست و با حمایت کامل ارتش اشغالگر انجام می شود، جنایات جنگی است.» ارتش صهیونیستی و شهرک نشینان تندرو برای دومین روز متوالی پس از ناپدید شدن یکی از شهرک نشینان، یورش و حملات خود به فلسطینیان در چندین روستا در کرانه باختری را تشدید کرده اند.

سرزمین های اشغالی؛ از خاموشی تا بمباران موشکی و پهپادی

قطعی گسترده برق در تل آویو

ساعت 21 امشب نیز منابع خبری صهیونیستی اعلام کردند با قطعی برق، بخش گسترده ای از تل آویو، پایتخت فلسطین اشغالی در خاموشی فرو رفت. گروه انتقام جویان سایبری در اطلاعیه ای اعلام کرد مسیولیت قطع برق در نقاط مختلف سرزمین های اشغالی از جمله شهرهای بیت شمش، تل آویو، روش هاعین، آراد، مودیعین، بیرشوع و نتانیا را برعهده گرفت. این گروه تاکید کرده حمله سایبری را در پاسخ به جنایات صهیونیست ها در غزه انجام داده است.

تکذیب پیامک جعلی سازمان پدافند غیرعامل

سیاسی – سازمان پدافند غیرعامل کشور در اطلاعیه ای اعلام کرد «پیامی که با سرشماره 90003140 از طریق یک سامانه پیامکی تجاری برای برخی از شهروندان منتشرشده جعلی است و متعلق به روابط عمومی سازمان پدافند غیرعامل کشور نیست و محتوای آن کذب محض است.» بعدازظهر شنبه – 25 فرودین – برخی شهروندان پیامکی با عنوان هشدار سازمان پدافند غیرعامل دریافت کرده بودند.

سرزمین های اشغالی؛ از خاموشی تا بمباران موشکی و پهپادی

دیگر اخبار برگزیده سیاسی را می توانید در این لینک بخوانید.

رکورد ماده سرعت زنان ایران ارتقا یافت

ورزشی – محیا دارابیان ملی پوش سنگ نورد ایران موفق شد با ثبت رکورد 7 ثانیه و 252 هزارم ثانیه، در جریان جام جهانی چین رکورد ماده سرعت زنان ایران را ارتقا بدهد. رکورد قبلی این ماده پیش از این با 7 ثانیه و 721 هزارم ثانیه هم به نام وی بود.

دیگر اخبار برگزیده ورزشی را می توانید در این لینک بخوانید.

پایان خبر آیت البرز

سرزمین های اشغالی؛ از خاموشی تا بمباران موشکی و پهپادی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سرزمین های اشغالی؛ از خاموشی تا بمباران موشکی و پهپادی" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سرزمین های اشغالی؛ از خاموشی تا بمباران موشکی و پهپادی"، کلیک کنید.