سومین همایش ملی و بین المللی سلامت، حکمت و حکمرانی

سومین همایش ملی و بین المللی سلامت، حکمت و حکمرانی

رییس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران گفت: حکمرانان کشور باید راه حل معضلات حوزه سلامت را در دانشگاه جستجو کنند

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری آیت البرز، بازگشت به رهیافت های علمی برآمده از حکمت کهن و دانش روز مهمترین پیشنهاد برگزارکنندگان سومین همایش ملی و بین المللی سلامت، حکمت و حکمرانی به مسیولان کشور است. این همایش که از 29 تا 31 اردیبهشت ماه در مرکز آموزشی درمانی فرهیختگان برگزار خواهد شد، یکی از 8 بسته پیشنهادی دانش محور و حکمت پایه دانشگاه آزاد اسلامی در رشته های تخصصی مختلف برای مسیولان کشوری است. این نکات در نشست هماهنگی و آمادگی برای برگزاری همایش در دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران مطرح شد. 

علیرضا خوشدل، رییس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران و رییس همایش در این نشست که با دبیران علمی و اجرایی و مسیولان کمیته های 5 گانه سومین همایش ملی و بین المللی سلامت، حکمت و حکمرانی برگزار شد، بر این نکته تاکید کرد که سلامت به عنوان گمشده انسان معاصر، حکمت به عنوان الگوی کهن دستیابی به سلامت و حکمرانی به عنوان چارچوب مدرن اداره سازمان ها و جوامع در روزگار ما 3 عنصر کلیدی این همایش را تشکیل می دهند و آنچه در طول 3 روز برگزاری این رویداد علمی تلاش خواهیم کرد به آن دست یابیم؛ ترسیم نقشه ای دانش پایه و کاربردی مبتنی بر حکمت اسلامی در مباحث حوزه سلامت است تا حکمرانان کشور را در حل معضلات این حوزه یاری نماید. 

خلیل علی محمد زاده، دبیر علمی این همایش با شرح تاریخچه همایش های پیشین مرتبط اظهار داشت: اولین همایش ملی با موضوع حکمرانی مبتنی بر ظرفیت های حکمت اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1400 به ابتکار حجت الاسلام و المسلمین دکتر خسروپناه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی که در آن زمان معاونت علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی را بر عهده داشتند در سطحی وسیع با مشارکت گسترده استادان دانشگاه و پژوهشگران این حوزه برگزار شد. توفیق این رویداد علمی در تولید ادبیات تخصصی مرتبط با حکمرانی سبب شد امسال نیز 8 همایش همتراز با محوریت دانش روز و کاربرد آن در کنار حکمت اسلامی برای رفع مشکلات حکمرانی کشور در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شود. 

این همایش ها در 8 واحد مختلف بر اساس توان علمی تخصصی هرواحد از علوم و فنون کاربردی تا فلسفه و علوم انسانی در ماه های پیش رو برگزار خواهد شد و دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران به تناسب ظرفیت این واحد عهده دار سومین همایش ملی و بین المللی سلامت، حکمت و حکمرانی است.

در برگزاری این همایش معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان نظام پزشکی و فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران و تعدادی از دانشگاه های علوم پزشکی با دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران همکاری دارند. 

 مسعود پارسانیا، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران و دبیر اجرایی همایش نیز در نشست هماهنگی، با ارایه گزارشی از اقدامات انجام شده تا کنون خبر از راه اندازی وبگاه همایش برای ثبت نام و ارسال مقالات داد. 

محمد ناصحی، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران و از اعضای گروه علمی همایش نیز در این نشست گزارشی کوتاه از روند اقدامات اجرایی معاونت آموزشی برای برگزاری هرچه بهتر کنگره ارایه کرد.

هاشمی، مسیول کمیته علمی همایش نیز ضمن ارایه گزارشی از پنل های علمی 6 گانه سومین همایش ملی و بین المللی سلامت، حکمت و حکمرانی بر اهمیت حضور برخی از مسیولان کشوری کنونی یا سابق به عنوان نمایندگانی از حوزه حکمرانی در هریک از پنل ها تاکید کرد.

برنامه اجرایی همایش شامل بخش وبیناری – مجازی در روز 29 اردیبهشت است که با شرکت سخنرانان خارج از تهران برگزار می شود و بخش حضوری که در روز های 30 و 31 اردیبهشت در سالن همایش های بیمارستان فرهیختگان تهران برگزار خواهد شد.
چهار محور اصلی این همایش عبارتند: از حکمرانی و سلامت، سلامت معنوی و اجتماعی، حکمرانی در دارو و درمان و حکمرانی آموزش و پرورش در سلامت که علاقمندان هنوز فرصت دارند تا یکم اردیبهشت چکیده مقالات خود را در این محور ها با مشاهده شرایط شرکت در همایش در وبگاه آن ارسال نمایند.

به مقالات پذیرفته شده دانشجویان در همایش برای دفاع از رساله دکتری «نیم نمره» امتیاز تعلق خواهد گرفت.
 برای مشاهده دیگر ویژگی های این همایش به وبگاه آن از طریق لینک وبگاه مراجعه نمایید.

سومین همایش ملی و بین المللی سلامت، حکمت و حکمرانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سومین همایش ملی و بین المللی سلامت، حکمت و حکمرانی" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سومین همایش ملی و بین المللی سلامت، حکمت و حکمرانی"، کلیک کنید.