حضور رهبر طالبان در نماز عید فطر افغانستان

حضور رهبر طالبان در نماز عید فطر افغانستان

سخنگوی ارشد طالبان که در قندهار مستقر است، گفت نماز عید فطر در این شهر امروز (چهارشنبه) به امامت هبت الله آخوندزاده، رهبر طالبان و با حضور هزاران نفر برگزار شد.

به گزارش آیت البرز، ذبیح الله مجاهد، سخنگوی ارشد طالبان با انتشار یک عکس کم کیفیت که شمار زیادی از نمازگزاران را نشان می دهد، در پستی در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) نوشت که مراسم نماز عید فطر امروز در شهر قندهار افغانستان با مشارکت هزاران تن و با حضور رهبر طالبان برگزار شد.

به گفته او، رهبر طالبان به ندرت در ملاعام حضور پیدا می کند و هیچکس حق تصویربرداری از او را ندارد.

بنا بر گزارش ها، تدابیر شدید امنیتی در قندهار، مقر رهبر طالبان و کابل، پایتخت در روز اول عید فطر اعمال شده است.

براساس یک فایل صوتی که به دست «طلوع نیوز» رسیده، هبت الله آخوندزاده در بخشی از سخنانش به مناسبت عید فطر اشاره کرد که اگر کسی با «امارت اسلامی» مشکل دارد آن را حل می کند، اما از دین و قوانین خود نمی گذرند.

رهبر طالبان در مسجد عیدگاه قندهار گفت «افغان ها هیچ گاه بر سر اسلام معامله نمی کنند.» او بیان کرد که از شریعت یک قدم نخواهد گذشت و بدون اشاره به هیچ فرد و یا سمتی افزود «تو که بر دین باطل خود ایستاده ای، چرا من بر دین حق خود ایستادگی نکنم.»

هبت الله آخوندزاده افزود: «هیچکسی این فکر را نکند که افغان ها بر سر اسلام معامله می کنند، اگر می کردند دیروز می کردند، خانه ها چرا در اینجا خراب است و چرا هزارها نفر شهید دادند.»

به گفته رهبر طالبان، آنها با دنیا فقط یک مشکل دارند که اسلام است. به گفته او،  «دنیا دروغ می گوید که امارت اسلامی قانون ندارد.»

رهبر طالبان در سخنانش به بازگشایی مدارس و دانشگاه ها اشاره ای نداشت.

پایان خبر آیت البرز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حضور رهبر طالبان در نماز عید فطر افغانستان" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حضور رهبر طالبان در نماز عید فطر افغانستان"، کلیک کنید.