پیش بینی وضعیت هوا طی روزهای آینده

پیش بینی وضعیت هوا طی روزهای آینده

به گزارش آیت البرز، رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با بیان اینکه رگبار باران و رعد و برق برای اغلب نقاط کشور تا آخر هفته پیش بینی می شود، اظهار کرد: اواخر هفته، دمای نیمه شمالی کشور کاهش می یابد.

صادق ضیاییان در گفت وگو با آیت البرز، درباره شرایط جوی کشور گفت: بر اساس نقشه های همدیدی و آینده نگری، امروز (22 فروردین) در اغلب مناطق واقع در نیمه غربی کشور، رگبار باران و رعد و برق، ورزش باد شدید موقت، در نقاط مستعد تگرگ و در ارتفاعات بارش برف رخ می دهد. روز پنج شنبه (23 فروردین)، این شرایط در بیشتر مناطق واقع در نیمه شمالی، شرق، ارتفاعات و دامنه های زاگرس مرکزی رخ می دهد. همچنین روز جمعه (24 فروردین) چنین شرایطی برای شمال شرق، استان های ساحلی دریای خزر و مناطقی از مرکز و جنوب شرق پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: روز شنبه (25 فروردین) در برخی مناطق نوار شرقی، بخش هایی از مرکز، دامنه ها و ارتفاعات زاگرس و روز یکشنبه (26 فروردین) علاوه بر این مناطق، بخش هایی از شمال غرب کشور، رگبار و رعد و برق انتظار می رود.

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گفت: امروز (22 فروردین) لرستان، ایلام ،کرمانشاه، کردستان، همدان، چهارمحال و بختیاری، زنجان، البرز، قزوین، جنوب مرکزی، غرب اصفهان، شمال خوزستان و غرب تهران و روز پنج شنبه (23 فروردین) در سواحل دریای خزر، اردبیل، شمال آذربایجان شرقی و روز جمعه (24 فروردین) در جنوب شرق، جنوب و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز در بعضی ساعات وزش باد شدید و در مناطق مستعد، خیزش گرد و خاک انتظار می رود.

وی ادامه داد: از روز پنج شنبه تا شنبه (23 تا 25 فروردین) دما در نیمه شمالی کشور بین 6 تا 10 درجه کاهش می یابد.

ضیاییان گفت: امروز، شمال خلیج فارس و تنگه هرمز و روز پنجشنبه و جمعه دریای خزر، تنگه هرمز و نیمه شرقی خلیج فارس مواج است.

47236

پیش بینی وضعیت هوا طی روزهای آینده

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش بینی وضعیت هوا طی روزهای آینده" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش بینی وضعیت هوا طی روزهای آینده"، کلیک کنید.