تعطیلات عید فطر با چاشنی باد و باران

تعطیلات عید فطر با چاشنی باد و باران

سازمان هواشناسی اعلام کرد: با توجه به ورود و تقویت فعالیت سامانه بارشی، طی روزهای سه شنبه تا پنجشنبه (تعطیلات عید سعید فطر) در بیشتر مناطق کشور بارش باران و برف و وزش باد شدید رخ خواهد داد که در برخی استان ها با شدت بارش ها مواجه خواهیم بود.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آیت البرز، روز سه شنبه (21 فروردین) در شمال غرب و غرب کشور و برخی مناطق جنوب غرب بارش باران پیش بینی می شود که در برخی مناطق امتداد زاگرس جنوبی و در استان فارس و کرمان بارش ها به صورت پراکنده خواهد بود.

روز چهارشنبه (22 فروردین) با ورود سامانه بارشی و با تقویت فعالیت آن در غرب و شمال غرب، برخی مناطق مرکزی کشور، غرب سواحل دریای خزر و دامنه های جنوبی البرز مرکزی و غربی شامل استان های زنجان، قزوین، البرز و تهران بارش باران، گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید پیش بینی شده است.

روز چهارشنبه در ارتفاعات البرز مرکزی و در استان های تهران، البرز و مازندران بارش برف رخ خواهد داد؛ در این روز بارش ها در لرستان، شمال شرق خوزستان، غرب اصفهان، شمال چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه، کردستان، همدان، زنجان و البرز شدت خواهد داشت.

روز پنجشنبه (22 فروردین) سامانه بارشی در نیمه شمالی کشور فعال خواهد بود و در شمال غرب، برخی مناطق غرب کشور، ارتفاعات و دامنه های البرز، استان های ساحلی دریای خزر، شمال شرق و برخی مناطق شرق کشور بارش باران و در ارتفاعات البرز مرکزی بارش برف رخ می دهد.

شدت بارش ها روز پنجشنبه در استان های اردبیل، گیلان، مازندران و ارتفاعات البرز مرکزی خواهد بود.

دریای خزر طی پنج روز آینده مواج و متلاطم است؛ همچنین سواحل خلیج فارس در همسایگی بوشهر و خوزستان و نیز شرق دریای عمان روز های سه شنبه و چهارشنبه مواج خواهد بود.

با توجه به ورود سامانه بارشی از روز چهارشنبه به استان تهران، از این روز تا روز جمعه بارش در سطح استان پیش بینی شده است؛ روز های سه شنبه تا چهارشنبه افزایش دما و مجدداً از روز پنجشنبه تا شنبه آینده کاهش نسبی دما در سطح استان تهران رخ خواهد داد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تعطیلات عید فطر با چاشنی باد و باران" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تعطیلات عید فطر با چاشنی باد و باران"، کلیک کنید.