از ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم رودخانه ها جلوگیری می کنیم

از ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم رودخانه ها جلوگیری می کنیم

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در توضیح دستاوردهای این تفاهم نامه گفت: بحث حریم و بستر رودخانه ها همواره محل دخل و تصرف بوده و در فصول بارش شاهد تلفات انسانی بودیم که اثر این تفاهم نامه، تثبیت مالکیت و صدور سند مالکیت ها به خوبی مشخص شد و اگر ساخت و ساز غیر مجازی در این حریم انجام شود به صرف ارایه سند وزارت نیرو، قطعاً حکم قضایی در کمترین زمان ممکن صادر می شود.

بابایی گفت: تفاهم نامه منعقده در تیرماه 1402 از تفاهم نامه های کاربردی و عملیاتی بود که شاهد آمار عملکردی بسیار خوبی در این زمینه هستیم.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در ادامه بیان کرد: بر اساس اعلام آمار وزارت نیرو در حوزه بستر رودخانه ها و سایر پیکره های آبی قبل از امضای تفاهم نامه مجموع اسناد اخذ شده 300 هزار هکتار بود که در مدت 8 ماهه انعقاد تفاهم نامه برای 200 هزار هکتار سند صادر شده است.

وی بیان کرد: در زمینه مخازن سدها تا قبل از امضای تفاهم نامه در مجموع 98 هزار هکتار صادر شده بود که در مدت 8 ماه بعد از امضای تفاهم نامه 60 هزار هکتار سند صادر شده است.

بابایی گفت: در بحث توانیر مجموع اسناد صادره 5 هزار و 560 هکتار بود که با انعقاد تفاهم نامه 2 هزار و 280 هکتار سند صادر شده است.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: در بحث تولید نیروی برق حرارتی اسناد صادره 2 هزار و 640 هکتار بود که با انعقاد تفاهم نامه اسناد صادره هزار و 590 هکتار افزایش یافته است.

وی در ادامه گفت: اقدامات مشترک سازمان ثبت و وزارت نیرو نقطه عطفی برای همکاری سایر دستگاه ها به شمار می رود و امیدواریم به نقطه ای برسیم که هیچ رودخانه و سدی بدون سند نباشد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "از ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم رودخانه ها جلوگیری می کنیم" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "از ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم رودخانه ها جلوگیری می کنیم"، کلیک کنید.