سومین دوره اختتامیه مسابقات بین المللی مشکات برگزار شد + اسامی برگزیدگان

سومین دوره اختتامیه مسابقات بین المللی مشکات برگزار شد + اسامی برگزیدگان

سومین دوره اختتامیه مسابقات بین المللی مشکات در قرایت تقلیدی با حضور آیت الله موسوی جزایری عضو مجلس خبرگان رهبری، حجت الاسلام تقوی نماینده مجلس شورای اسلامی و حجت الاسلام والمسلین حاج علی اکبری رییس شورای سیاست گذاری ایمه جمعه و جمعی از جامعه قرآنی کشور برگزار شد.

به گزارش آیت البرز، حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری، رییس شورای سیاست گذاری ایمه جماعات در مراسم اختتامیه سومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم مشکات که در تالار بنیامین برگزار شد با اشاره به این دعا «اللَّهُمَّ اَدْخِلْ عَلَی اَهْلِ الْقُبُورِ السُّرُورَ» که سفارش شده در ماه رمضان بعد از هر نماز خوانده شود، اظهار کرد: در این دعا خداوند در مورد قیامت، بهشت، جهنم، زیست مومنانه، مکارم اخلاقی،فکری، عملی و … سخن می گوید و به ما هشدار می دهد که باید مراقب باشیم که آلوده نشویم.

وی ادامه داد: هدایت بخش اصلی زندگی  این دعا است، هدایت و رحمت سفره ویژه خدا برای ما است که در ماه رمضان ماه تولد قرآن کریم بسیار کسترده است. وقت شناخت قرآن ماه رمضان و لیله القدر است، کار ویژه شناخت قدر شناخت قرآن است و ما باید بدانیم چه نعمت بزرگی در دست داریم که به وسیله آن می توانیم به همه آرزوهایمان برسیم.

رییس شورای سیاست گذاری ایمه جمعه کشور ابراز کرد: عصر انقلاب عصر شکوفایی قرآن است و رهبر معظم انقلاب هم در گام دوم انقلاب اسلامی به نهضت قرآنی در کشور اشاره کردند.

وی افزود: امروز در جلسه ای هستیم که چهره های نام آور قرآنی ایران در آن حضور دارند، خوشبختانه نهضتی که امروز در قرایت، تفسیر و حفظ قرآن در کشور اتفاق افتاده بسیار خوب است و باشکرگذاری این نعمت راه ها بیشتر برای ما باز می شود.

رییس شورای سیاست گذاری ایمه جمعه کشور بیان کرد: رهبر انقلاب در مورد قرآن هدف گذاری کردند و به همین منظور بر روی تربیت 10میلیون حافظ تاکید دارند. همانطور که چندین سال است شعار تولید و رونق اقتصادی هرساله مطرح می کنند. اما امسال با مشارکت مردم را مطرح کردند زیرا یک هدف گذاری جدید را مدنظر دارند.

حاج علی اکبری خاطرنشان کرد: جلسه امشب یک نمونه از نهضت قرآنی ایت که از یک محله کوچک شروع و امسال به صورت بین المللی در حال برگزاری مسابقات است، کاری که شاید یک سازمان عریض و طویل به سختی آن را انجام دهد این موسسه به خوبی انجام داده است.

وی اظهار کرد: اگر ما در عرصه قرایت به این شکل کار می کنیم و موفق هستیم پس یعنی در بقیه ساحت ها نیز می توانیم به این شکل به پیش برویم.

رییس شورای سیاست گذاری ایمه جمعه کشور در پایان گفت: قرآن مرکز برکت است و هرکسی به این برکت وصل شد خیرات زیادی خواهد برد.

حسین نام آور، مدیر اجرایی مسابقات قرآنی مشکات در بخشی از این مراسم با بیان اینکه برگزاری مسابقات قرآن کریم مشکات با استقبال خوبی روبه رو بوده است، اظهار کرد: در شرایطی که رژیم اشغالگر قدس به صورت وحشیانه به کشته مردم مظلوم فلسطین می پردازد، ندای ملکوتی قرآن کریم توسط جوانان فلسطین ندای آزادی فلسطین را سر می دهد.

وی افزود: از خداوند شاکرم که توانستیم در موسسه فرهنگی مشکات گام کوچکی در گسترش فرهنگ قرآن برداریم.

در بخش دیگری از این مراسم حجت الاسلام محمدی -امام جمعه کوهسار و رییس موسسه مشکات- با اشاره به سومین دوره مسابقات بین المللی مشکات اظهار کرد: در این دوره مسابقات کاملا به صور مجازی برگزار و شرکت کنندگان از 31 کشور دنیا در این دورهدحضور پیدا کردند.

وی ادامه داد: در این دوره بیش از 1100 نفر شرکت کننده رقابت کردند که توسط داوران ایرانی(عباس امام جمعه، مهدی قره شیخلو، حسین سبزعلی و احمدی وفا) و خارجی(احمد البدری و ابراز الحسین) مورد داوری قرار گرفتند.

امام جمعه کوهسار تصریح کرد: 10نفر در این دوره در رقابت قرایت تقلیدی اساتیدی همچون عبدالباسط، مصطفی اسماعیل، منشاوی، شحات به مرحله نهایی رسیدند که 3نفر برگزیده شدند.

در ادامه، اسامی نفرات برگزیده به شرح ذیل اعلام شد:

حمیدالله فیاضی از افغانستان

شمسوری عبدالله از اندونزی

علی ذاکری از ایران

پایان خبر آیت البرز

سومین دوره اختتامیه مسابقات بین المللی مشکات برگزار شد + اسامی برگزیدگان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سومین دوره اختتامیه مسابقات بین المللی مشکات برگزار شد + اسامی برگزیدگان" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سومین دوره اختتامیه مسابقات بین المللی مشکات برگزار شد + اسامی برگزیدگان"، کلیک کنید.