مرگ 185 نفر در حوادث هفته گذشته

مرگ 185 نفر در حوادث هفته گذشته

رییس سازمان اورژانس کشور از ثبت 757 حادثه ویژه در هفته گذشته در سراسر کشور خبر داد و گفت: در این حوادث بیش از دو هزار نفر مصدوم شدند و 185 نفر نیز جان خود را از دست دادند.

جعفر میعادفر در گفت وگو با آیت البرز، در تشریح حوادث ویژه و ماموریت های مهم اورژانس در هفته گذشته گفت: از یازدهم تا هفدهم فروردین ماه، 757 مورد حادثه ویژه در سامانه 115 اورژانس کشور به ثبت رسیده است که نسبت به هفته گذشته، شاهد کاهش پنج درصدی این حوادث هستیم. در این بازه زمانی، 250 حادثه ویژه ترافیکی و 507 مورد حادثه ویژه غیرترافیکی داشتیم. در حالیکه در هفته گذشته از چهارم تا یازدهم فروردین ماه، تعداد حوادث ویژه ترافیکی 317 مورد و تعداد حوادث ویژه غیرترافیکی در همین بازه زمانی، 476 مورد بوده است بنابراین به ترتیب شاهد کاهش 21 درصدی و افزایش هفت درصدی نسبت به هفته گذشته هستیم.

رییس سازمان اورژانس کشور ادامه داد: در مجموع، 33 درصد حوادث مربوط به حوادث ترافیکی و 67 درصد به حوادث غیرترافیکی تعلق می گیرد. 

میعادفر درباره تعداد فوتی ها و مصدومان این حوادث نیز گفت: در مجموع دو هزار و 430 مصدوم، خدماتی درمانی و بهداشتی دریافت کرده اند و متاسفانه 185 نفر نیز به دلیل شدت جراحات، جان خود را از دست داده اند. از مجموع تعداد مصدومان، 59 درصد در تصادفات رانندگی و 41 درصد مجروحان در سایر حوادث دچار آسیب شده اند. 

رییس سازمان اورژانس کشور ادامه داد: در مجموع، هزار و 882 نفر از مجروحان به مراکز درمانی انتقال یافته اند که 67 درصد از آنها در تصادفات رانندگی، مجروح و زخمی شده بودند.

میعادفر با اشاره به اینکه 548 نفر از آسیب دیدگان، در محل درمان شده اند؛ گفت: از این تعداد، 68 درصد متعلق به آسیب دیدگان حواد غیرترافیکی بود.

پایان خبر آیت البرز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مرگ 185 نفر در حوادث هفته گذشته" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مرگ 185 نفر در حوادث هفته گذشته"، کلیک کنید.