برگزاری همایش و مراسم گرامی داشت روز قدس در کپنهاگ

برگزاری همایش و مراسم گرامی داشت روز قدس در کپنهاگ

گرامی داشت روز جهانی قدس با حضور سفیر و اعضای سفارت جمهوری اسلامی ایران و همچنین حضور بیش از 100 نفر از روسا و نمایندگان مراکز اسلامی، تشکل های مردمی، انجمن ها، اندیشمندان، شخصیت ها از ملیت های مختلف از جمله عراقی، لبنانی، فلسطینی، سودانی، بحرینی، افغانستانی و پاکستانی به میزبانی سفارت جمهوری اسلامی ایران در محل نمایندگی برگزار شد.

به گزارش آیت البرز، در این مراسم سفیر جمهوری اسلامی ایران در کپنهاگ، طی سخنانی ضمن عرض تسلیت  شهادت تعدادی از مستشاران نظامی جمهوری اسلامی ایران در حمله تروریستی رژیم  غاصب صهیونیستی به اماکن دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در دمشق سوریه و همچنین شهادت تعدادی از مدافعان امنیت کشورمان در حملات تروریستی، اظهار کرد: حمله تروریستی به ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق سوریه که به شهادت تعدادی از مستشاران ایرانی و شهروندان سوری منجر گردید، گویای اوج استیصال، درماندگی و شکست راهبردی رژیم اشغالگر است که تنها دستاورد آن در این نسل کشی شش ماهه کشتار بی سابقه غیر نظامیان و ویرانی کامل غزه و لطمه شدید به آبروی نداشته خود و اعتبار بین المللی متحدان و حامیان بی چون و چرای خود می باشد.
افسانه نادی پور با بیان اینکه امسال روز قدس به دلیل جنایاتی که رژیم اسراییل در ماه های اخیر علیه فلسطینی ها به ویژه ساکنان غزه، و دیگر مسلمانان، از جمله در لبنان و سوریه مرتکب شده است، از اهمیت ویژه ای برخوردار است تصریح کرد:  نیروهای اشغالگر با نقض اصول بنیادین انسانی و قوانین بین المللی و حقوق بشری، از پیشرفته ترین تجهیزات نظامی برای حمله وحشیانه به مردم بی دفاع غزه استفاده می کنند که در نتیجه، تاکنون بیش از 33هزار نفر، عمدتاً زنان و کودکان، کشته شده اند، هزاران نفردیگر زیر آوار مدفون شده و بیش از 70 هزار نفر مجروح شده اند. آمارهای بین المللی بیانگر این است که تاکنون بیش از 25هزار کودک در غزه والدین خود را از دست داده اند. پس از شش ماه بمباران بی وقفه، کل غزه به ویرانه ای تبدیل شده، تقریباً تمامی جمعیت بیش از دو میلیون نفر غزه چندین بار آواره شده و مورد غیرانسانی ترین و تحقیرآمیزترین رفتارها و ظلم قرار گرفته اند. کارزار نسل کشی به هیچ مکانی، حتی بیمارستان ها هم رحم نکرده است.
 وی بر لزوم اتخاذ اقدامات لازم توسط جامعه جهانی برای مقابله با اقدامات ضد بشری رژیم خونریز علیه مردم فلسطین و منطقه تاکید کرد و گفت: لازم است جامعه جهانی اقداماتی جهت پایان تمامی جنایات رژیم اشغالگر اتخاذ کند. رژیم اسراییل پس از قتل عام دهها هزار زن و کودک و شهروند بی گناه فلسطینی، و ناتوانی و شکست در تحقق اهداف اعلام شده خود، اکنون بطور خطرناک و بی خردانه ای تلاش می کند دامنه های جنگ در منطقه را توسعه داده و صلح و امنیت منطقه ای و بین المللی را قربانی امیال شوم و جنگ طلبانه خود نماید.
در این مراسم همچنین علاوه بر مرثیه سرایی برای شهیدان، سخنرانانی از فلسطین، لبنان، عراق و سودان ضمن تشکر از حمایت جمهوری اسلامی ایران از محور مقاومت و همچنین آرمان مردم ستمدیده فلسطین بر ضرورت همبستگی اسلامی برای دستیابی به یک رهیافت پایدار و  منصفانه برای احیای حقوق حقه مردم فلسطین تاکید نمودند. در پایان حضار به مراسم ضیافت افطار شرکت کردند.
پایان خبر آیت البرز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برگزاری همایش و مراسم گرامی داشت روز قدس در کپنهاگ" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برگزاری همایش و مراسم گرامی داشت روز قدس در کپنهاگ"، کلیک کنید.