دست همکاری همه همسایگان و کشورهای اسلامی را به گرمی می فشاریم

دست همکاری همه همسایگان و کشورهای اسلامی را به گرمی می فشاریم

رییس جمهور تقویت روابط با همسایگان را از محورهای اساسی سیاست خارجی جمهوری اسلامی برشمرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران دست همکاری همه همسایگان و کشورهای اسلامی را به گرمی می فشارد و اولویت سیاست خارجی ما تقویت تعامل سازنده و پیشبرد منافع مشترک و متقابل با کشورهای اسلامی است.

به گزارش آیت البرز، سید ابراهیم رییسی عصر امروز – پنجشنبه – در آستانه روز جهانی قدس، در دیدار «سفرا و کارداران کشورهای اسلامی» ضمن ابراز خرسندی از حضور در این جمع، ماه مبارک رمضان را ماه تقویت دگرخواهی در پرتو خداخواهی و صیام و قیام دانست و تصریح کرد: آیات نورانی قرآن کریم و مبعوث شدن رسول گرامی اسلام برای هدایت همه مردم و انسان هاست، اما هواهای نفسانی و عوامل درونی و برونی مانع از پذیرش دعوت نجات بخش و حیات بخش حق از سوی برخی افراد می شود.

رییس جمهور با تاکید بر اینکه سعادت دنیوی و اخروی انسان ها در گرو توجه به پیام قرآن و دعوت رسول گرامی اسلام است، از جمله سفارشات و توصیه های قرآن کریم و پیامبر اسلام را توجه به دیگران به ویژه در ماه مبارک رمضان عنوان کرد و سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران را نیز قوام یافته بر اساس همین آموزه دینی و قرآنی دانست.

رییسی تقویت روابط با همسایگان را از محورهای اساسی سیاست خارجی جمهوری اسلامی برشمرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران دست همکاری همه همسایگان و کشورهای اسلامی را به گرمی می فشارد و اولویت سیاست خارجی ما تقویت تعامل سازنده و پیشبرد منافع مشترک و متقابل با کشورهای اسلامی است.

رییس جمهور مشکل بزرگ منطقه و کشورهای اسلامی را دخالت بیگانگان عنوان کرد و با بیان اینکه اگر کار بر عهده خود کشورهای اسلامی بود این کشورها می توانستند به سهولت با تبادل نظر و تفاهم مسایل فیمابین و حتی مسایل منطقه ای و فرامنطقه ای را حل و فصل کنند، اظهار داشت: بیگانگان سیاست ها، دیدگاه ها و منافع خود را مقدم بر منافع کشورهای اسلامی می دانند و هرگز به تامین سعادت و رفع مشکلات مردم و کشورهای اسلامی نمی اندیشند.

رییسی این روحیه و رویکرد استکباری را ناشی از خود برتربینی و خود بزرگ بینی بیگانگان دانست و گفت: بنای مستکبرین بر تفوق و سلطه بر منطقه و کشورهای اسلامی است تا این کشورها نتوانند بدون نظر و اجازه آنها کاری در راستای منافع خود انجام دهند.

رییس جمهور خاطرنشان کرد: مستکبرین نمی خواهند کشورهای اسلامی با یکدیگر همکاری، همراهی و همدلی داشته باشند و به هیچ وجه نزدیکی واقعی کشورهای اسلامی را نمی پسندد و منافع خود را در اختلاف افکنی، گسترش تروریسم، نفرت پراکنی و سلطه گری می بیند، در حالی که تامین منافع کشورهای اسلامی در همکاری و تعامل واقعی با یکدیگر است.

ادامه دارد …

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دست همکاری همه همسایگان و کشورهای اسلامی را به گرمی می فشاریم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دست همکاری همه همسایگان و کشورهای اسلامی را به گرمی می فشاریم"، کلیک کنید.