دومین همایش «وحدت در سایه قدس» برگزار می شود

به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ترکیه:

دومین همایش «وحدت در سایه قدس» برگزار می شود

در آستانه روز جهانی قدس و همزمان با مقاومت مردم مظلوم فلسطین در مقابل رژیم صهیونیستی، دومین همایش بزرگ «وحدت در سایه قدس» در ترکیه برگزار می شود.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آیت البرز، در این همایش که روز پنج شنبه 16 فروردین ماه، با حضور فعالان فرهنگی و سیاسی، روسای احزاب، دیپلمات های خارجی مقیم ترکیه و اساتید دانشگاه ها برگزار خواهد شد، پروفسور اورل قلیچ رییس موسسه فرهنگی سازمان کشور های اسلامی (ارسیکا)، تمل کارامولااوغلو رهبر حزب سعادت و سفیر جمهوری اسلامی ایران و سفیر آفریقای جنوبی در ترکیه سخنرانی خواهند کرد.

سید قاسم ناظمی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آنکارا با اشاره به اهمیت برگزاری این همایش اظهار داشت:با توجه به آنچه امروز علیه ملت فلسطین می گذرد و همچنین با استناد به خیزش بی سابقه جهانیان در مواجهه با جنایات ددمنشانه رژیم اشغالگر قدس و حامیان آن علیه کودکان و زنان بیگناه در نوار غزه، وظیفه و مسیولیت مسلمانان و همه انسان های آزاده جهان است که صدای واحد ملت فلسطین باشند.

وی با اشاره به برگزاری موفق دور اول این همایش در سال گذشته، افزود: ما در موضوع فلسطین با دولت ترکیه مواضع خیلی نزدیکی داریم و ملت ترکیه هم در ماه های گذشته در صفوف اول اعتراضات سیاسی در دنیا بر علیه رژیم غاصب فلسطین قرار داشتند. این فضا را می توان در اعلام آمادگی گروه های مختلف فرهنگی و سیاسی در ترکیه برای شرکت در این همایش، به عینه مشاهده کرد.

رایزن فرهنگی کشورمان در پایان با یادآوری نقش نخبگان در مقابله با جنایات رژیم صهیونیستی گفت: برگزاری همایش هایی از این دست می تواند به همپوشانی جهانی برای حمایت از مردم فلسطین یاری رساند و ما با تهمیداتی که فراهم کرده ایم شاهد برگزاری متفاوت همایش امسال خواهیم بود.

دومین همایش «وحدت در سایه قدس» برگزار می شود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دومین همایش «وحدت در سایه قدس» برگزار می شود" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دومین همایش «وحدت در سایه قدس» برگزار می شود"، کلیک کنید.