تاکید بر انجام وظیفه بدون منت همه دستگاه های مسیول نسبت به ایتام

رییسی در افطاری با جمعی از ایتام:

تاکید بر انجام وظیفه بدون منت همه دستگاه های مسیول نسبت به ایتام

رییس جمهور با تاکید بر انجام وظیفه بدون منت همه دستگاه های مسیول نسبت به ایتام، ماه مبارک رمضان را بهترین فرصت برای تبدیل سنت حسنه احسان و نیکوکاری و تکریم ایتام به یک فرهنگ عمومی در جامعه دانست و گفت: مسیولیت اجتماعی نسبت به یتیمان یک وظیفه اخلاقی و انسانی در جامعه اسلامی است که همه افراد می بایست به آن پایبند باشند.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری آیت البرز؛ حجت الاسلام سید ابراهیم رییسی شامگاه بیست و یکمین روز ماه مبارک رمضان، میزبان جمعی از ایتام تحت پوشش سازمان های حمایتی و مدیران این سازمان ها بود.

رییس جمهور در این جلسه پس از اقامه نماز مغرب و عشا و نیز صرف افطاری در جمع این کودکان و نوجوانان، در سخنان کوتاهی با تاکید بر انجام وظیفه بدون منت همه دستگاه های مسیول نسبت به ایتام، ماه مبارک رمضان را بهترین فرصت برای تبدیل سنت حسنه احسان و نیکوکاری و تکریم ایتام به یک فرهنگ عمومی در جامعه دانست و افزود: مسیولیت اجتماعی نسبت به یتیمان یک وظیفه اخلاقی و انسانی در جامعه اسلامی است که همه افراد می بایست به آن پایبند باشند.

رییسی شناخت امیرالمومنین (ع) و الگو قراردادن ایشان در زندگی را عامل موثری برای مقاومت در برابر سختی ها و مشکلات زندگی دانست و به حاضران در این جلسه توصیه کرد که اجازه ندهند سختی ها و مشکلات، زندگی آنان را دچار اخلال کند.

رییس جمهور با اشاره به زندگی بسیاری از انسان ها که با وجود سختی ها، مشکلات و محرومیت ها، مدارج ترقی را طی کرده و به جایگاه رفیع علمی دست یافته اند، افزود: شما نیز با تلاش و پشتکار حتما می توانید در مقابله با مشکلات با تبدیل تهدید ها به فرصت، آینده ای روشن و زیبا برای خود رقم بزنید و انسان هایی قوی و با اراده محکم در جامعه باشید.

ضرورت و اهمیت توجه به دیگران توصیه بعدی رییسی به مهمانانش بود. رییس جمهور همچنین با تاکید بر توانمندسازی و مهارت آموزی مددجویان، به کودکان و نوجوانان حاضر در این مراسم توصیه کرد که قدردان زحمات و تلاش های مربیان و مسیولان خود باشند و در آینده نیز، به کودکان و نوجوانان بی سرپرست توجه ویژه داشته باشند.

در این مراسم سید مرتضی بختیاری رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) در سخنانی با بیان اینکه با لحاظ افزایش مستمری سال 1403، از ابتدای دولت مردمی تا کنون دریافتی کودکان تحت سرپرستی سازمان های حمایتی حدود 186 درصد رشد داشته است، از رایگان شدن خدمات درمانی سرپایی و بستری و نیز تداوم حمایت های تحصیلی تا دانشگاه و افزایش ارایه تسهیلات حمایتی به آنان خبر داد.

تاکید بر انجام وظیفه بدون منت همه دستگاه های مسیول نسبت به ایتام

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تاکید بر انجام وظیفه بدون منت همه دستگاه های مسیول نسبت به ایتام" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تاکید بر انجام وظیفه بدون منت همه دستگاه های مسیول نسبت به ایتام"، کلیک کنید.