هواشناسی 1403/01/12؛ برف و باران در برخی مناطق تا پنجشنبه

هواشناسی 1403/01/12؛ برف و باران در برخی مناطق تا پنجشنبه

آفتاب نیوز :

 بر اساس تحلیل نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز و فردا در استان های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب اصفهان، شرق خوزستان، شمال و شرق فارس، برخی مناطق کرمان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، ارتفاعات استان های البرز مرکزی و شرقی رگبار باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی، در برخی مناطق گردوخاک، در ارتفاعات بارش برف و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش بینی می شود.

سه شنبه در شمال استان های هرمزگان، فارس، خراسان رضوی، ارتفاعات کرمان، جنوب اصفهان، برخی مناطق چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و ارتفاعات البرز مرکزی بارش های پراکنده پیش بینی شده است.

چهارشنبه در نیمه غربی استان های اصفهان، کرمان، شرق لرستان، همدان، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، شمال فارس، هرمزگان، کهگیلویه و بویراحمد، ارتفاعات مازندران، پنجشنبه در نیمه شمالی کرمان، جنوب یزد، گلستان، خراسان شمالی و جنوب سیستان و بلوچستان بارش پیش بینی می شود.

روز های یکشنبه و دوشنبه در استان های قزوین، البرز، تهران، سمنان، همدان، مرکزی، قم و برخی مناطق شمال شرق و شرق کشور در ساعاتی از روز وزش باد شدید و در برخی مناطق گردوخاک پیش بینی شده است.

دریای خزر امروز شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان روز های دوشنبه و سه شنبه مواج است.

توصیف سامانه: افزایش سرعت وزش باد و افزایش ارتفاع امواج دریا

زمان پایان: عصر یک شنبه 1403/01/12

نوع مخاطره: افزایش بیشینه سرعت وزش باد لحظه ای بیش از 26 نات و افزایش بیشینه ارتفاع امواج دریا بین 1 تا 1.5 متر در مناطق ساحلی و دور از ساحل

منطقه اثر:

یکشنبه 1403/01/12: مناطق ساحلی و دور از ساحل استان های مازندران و گلستان، در دریای خزر

اثر مخاطره: خطر غرق شدن شناگرها، آسیب به تور های صیادی، آسیب به شناور های سبک و اختلال در فعالیت های ساحلی و فراساحل

توصیه: منع فعالیت های شیلاتی و تفریحی، منع تردد شناور های سبک، منع ورود و خروج کشتی ها به بنادر و منع فعالیت های پشتیبانی صنایع فراساحل.

توصیف سامانه: افزایش سرعت وزش باد و افزایش ارتفاع امواج دریا

زمان شروع: بعدازظهر دوشنبه 1403/01/13

زمان پایان: بعدازظهر سه شنبه 1403/01/14

نوع مخاطره: افزایش بیشینه سرعت وزش باد تا 26 نات (باد جنوب غربی) و افزایش بیشینه ارتفاع امواج بین 1.5 تا 2 متر با تاکید بر مناطق ساحلی و جزایر

منطقه اثر:

دوشنبه 1403/01/13 و سه شنبه 1403/01/14: مناطق ساحلی و دور از ساحل استان هرمزگان، در نواحی شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز

اثر مخاطره: اختلال در تردد های دریایی، خطر غرق شدن شناگر ها و پاره شدن تور های صیادی و، احتمال اختلال در فعالیت های شیلاتی و فعالیت های سکو های نفتی.

توصیه: منع فعالیت های تفریحی و شیلاتی، منع تردد های شناور های سبک، اتخاذ تمهیدات لازم جهت فعالیت های ساحلی و فراساحل همچنین سکو های نفتی.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هواشناسی 1403/01/12؛ برف و باران در برخی مناطق تا پنجشنبه" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هواشناسی 1403/01/12؛ برف و باران در برخی مناطق تا پنجشنبه"، کلیک کنید.