نخست وزیر لهستان: اروپا در «دوره پیش از جنگ» است اما برای آن آماده نیست

نخست وزیر لهستان: اروپا در «دوره پیش از جنگ» است اما برای آن آماده نیست

نخست وزیر لهستان با بیان اینکه اروپا در «دوره پیش از جنگ» است اما برای آن آماده نیست، از رهبران کشورهای این قاره خواست بودجه بیشتری را به مسایل نظامی اختصاص دهند.

به گزارش آیت البرز، «دونالد تاسک» نخست وزیر لهستان با اشاره به آغاز جنگ روسیه و اوکراین در فوریه 2022 گفت: «نمی خواهم کسی را بترسانم، اما جنگ دیگر مفهومی متعلق به گذشتگان نیست. واقعی است و دو سال پیش شروع شده است.»

به گزارش شبکه خبری فاکس نیوز، نخست وزیر لهستان با تاکید بر ضرورت حمایت فوری از اوکراین و توان دفاعی این کشور، خواستار همکاری مضاعف میان لهستان، آلمان و فرانسه شد.

تاسک گفت: «ما در حیاتی ترین لحظات بعد از جنگ جهانی دوم زندگی می کنیم. می دانیم که این دشوار به نظر می رسد، مخصوصاً برای نسل های جدید؛ اما ما باید ذهن خود را برای رسیدن یک عصر تازه آماده کنیم، عصر پیش از جنگ.»

نخست وزیر لهستان همچنین اظهارات مسکو مبنی بر دست داشتن کی یف در حمله اخیر به سالن کنسرت «کروکوس» روسیه را بی اساس خواند و مدعی شد روسیه سعی دارد با این ادعا، تشدید حملات اخیر خود علیه اوکراین را توجیه کند.

سالن کنسرت کروکوس در حومه مسکو هفته گذشته هدف حمله ای تروریستی واقع شد که 139 کشته برجای گذاشت و بدترین اقدام تروریستی دو دهه اخیر در روسیه به شمار می رود. داعش مسیولیت این حمله را برعهده گرفت، اما مقامات روسیه مدعی هستند که اوکراین در این حمله نقش داشته است.

پایان خبر آیت البرز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نخست وزیر لهستان: اروپا در «دوره پیش از جنگ» است اما برای آن آماده نیست" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نخست وزیر لهستان: اروپا در «دوره پیش از جنگ» است اما برای آن آماده نیست"، کلیک کنید.