اعلام شرایط پذیرش دکتری بدون آزمون در دانشگاه الزهرا(س)

اعلام شرایط پذیرش دکتری بدون آزمون در دانشگاه الزهرا(س)

کسب میانگین کل 16 و بالاتر در مقطع کارشناسی و میانگین کل 17 و بالاتر در مقطع کارشناسی ارشد از شرایط اصلی متقاضیان دکتری بدون آزمون دانشگاه الزهرا اعلام شد.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آیت البرز،  دانشگاه الزهرا (س) بر اساس آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعداد های درخشان در دوره تحصیلی دکتری بر اساس مصوبه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و شیوه نامه اجرایی مصوب معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی، اداره حمایت از استعداد های درخشان دانشگاه الزهرا، در سال تحصیلی 1404-1403 از بین متقاضیان حایز شرایط، برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری در رشته های مندرج در این فراخوان، به صورت بدون آزمون (استعداد درخشان) از طریق ثبت نام اینترنتی و انجام مصاحبه، دانشجو می پذیرد.

کسب میانگین کل 16 و بالاتر در مقطع کارشناسی و میانگین کل 17 و بالاتر (بدون احتساب نمره پایان نامه) در مقطع کارشناسی ارشد مرتبط از شرایط اصلی متقاضیان دکتری بدون آزمون دانشگاه عنوان شده است. در مورد متقاضیانی که میانگین کل کارشناسی پیوسته آنها کمتر از 16 و یا میانگین کل مقطع کارشناسی ارشد (بدون احتساب نمره پایان نامه) آنها کمتر از 17 باشد، میانگین همترازی طبق آخرین اطلاعات موجود در پرتال سازمان سنجش، محاسبه خواهد شد.

ملاک ارزیابی معدل دانشجویان دوره کارشناسی ارشد پیوسته، معدل کل دوره با رعایت حداقل 17 یا معدل همتراز شده دوره یادشده طبق آخرین اطلاعات موجود در پرتال سازمان سنجش (بدون احتساب نمره پایان نامه) است.

متقاضیان استفاده از تسهیلات پذیرش بدون آزمون استعداد های درخشان برای ورود به دوره تحصیلی دکتری می توانند بلافاصله پس از دانش آموختگی از دوره کارشناسی ارشد، برای سه دوره متوالی پذیرش در مهرماه، در فراخوان دانشگاه شرکت کنند.

در مقطع کارشناسی ارشد از میان دانشگاه های معتبر وزارت علوم، دانش آموخته شده باشد یا در مهلت مقرر دانش آموخته شود. دانش آموختگان و دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های آزاد اسلامی، پیام نور، جامع علمی کاربردی، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی، دوره های الکترونیکی و مجازی و نیمه حضوری مجاز به ارایه درخواست نمی باشند.

پذیرش افراد واجد شرایط در همان رشته تحصیلی یا رشته های مرتبط با رشته تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد متقاضی، به تشخیص گروه آموزشی و تایید شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه امکان پذیر است. مدرک کارشناسی مدنظر در این فراخوان باید پیش از مدرک کارشناسی ارشد مرتبط اخذ شده باشد.

دارندگان مدرک حوزوی معادل کارشناسی ارشد نمی توانند بدون آزمون وارد مقطع بالاتر شوند. پذیرش دارندگان مدرک حوزوی معادل کارشناسی که از طریق آزمون تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد) سازمان سنجش وارد مقطع کارشناسی ارشد شده اند و براساس آیین نامه پذیرش بدون آزمون در مقطع دکتری واجد شرایط هستند، از طریق این فراخوان امکان پذیر است.

حداقل 60 امتیاز از فعالیت های آموزشی، پژوهشی و مصاحبه مطابق جدول ارزشیابی درج شده در این فراخوان کسب شود.

حداقل یک مقاله علمی پژوهشی معتبر داخلی یا خارجی مرتبط با پایان نامه با کسب حداقل 7 امتیاز، چاپ شده باشد.

گواهی معتبر پذیرش چاپ مقاله با درج تاریخ دقیق چاپ مورد قبول است. متقاضیان باید نسخه نهایی چاپ شده مقاله را در اسرع وقت ارایه دهند در غیر این صورت پذیرش آنها ملغی خواهد شد.

هرگونه ثبت اختراع باید مورد تایید سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران باشد. برگزیدگان جشنواره های علمی معتبر (خوارزمی، فارابی، رازی و ابن سینا) باید تاییدیه دبیرخانه جشنواره راکسب و ارایه کنند.

طرح های پژوهشی اجرا شده مرتبط با رشته/گرایش تخصصی باید مورد تایید معاونت پژوهشی دانشگاه مجری طرح باشد.

دارندگان اثر بدیع و ارزنده هنری باید تاییدیه از وزارت راه و شهرسازی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، میراث فرهنگی کشور یا سازمان های مشابه و مورد تایید را کسب و ارایه کنند.

چنانچه متقاضیان دارای مدرک زبان معتبر باشند، مطابق با جدول مندرج در این فراخوان، امتیاز لازم را کسب خواهند کرد. متقاضیانی که فاقد مدرک زبان هستند، می توانند در این فراخوان شرکت نمایند لیکن ضروری است در صورت پذیرش نهایی، تا قبل از آزمون جامع دکتری، نسبت به تعیین تکلیف حد نصاب نمره علمی مورد نظر برای احراز صلاحیت در بسندگی زبان خارجی، مطابق مصوبات شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه اقدام کنند.

تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده بر اساس آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعداد های درخشان در مقطع تحصیلی دکتری، مجاز نیست.

پذیرفته شدگان بدون آزمون مقطع دکتری در دوره های روزانه پذیرش شده و ادامه تحصیل آنها رایگان خواهد بود و در صورت انصراف از تحصیل در دوره روزانه، مشمول مقررات آموزشی دانشجویان انصرافی می شوند.

اتباع غیرایرانی «مقیم ایران» ورودی کارشناسی ارشد سال تحصیلی 1401-1400 و بعد از آن در صورت داشتن شریط می توانند از تسهیلات این آیین نامه استفاده کنند.

متقاضیان باید فقط در یک رشته درخواست خود را ارایه دهند. در صورت پذیرش، در زمان شروع تحصیل، دانشجوی مقطع دکتری در سایر موسسات و دانشگاه ها نباشد.

دانشگاه می تواند با رعایت شرایط مندرج در این آیین نامه نسبت به پذیرش حایزین شرایط اقدام کند. اسامی پذیرفته شدگان باید توسط معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه برای تاییید صلاحیت عمومی به سازمان سنجش ارسال شود و قطعی شدن ثبت نام منوط به تایید این سازمان است.

متقاضیان باید برای ثبت نام الکترونیکی تا 31 فروردین جاری با مراجعه به نشانی اینترنتی https://edu 1.alzahra.ac.ir نسبت به انجام ثبت نام و ارسال مدارک اقدام کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اعلام شرایط پذیرش دکتری بدون آزمون در دانشگاه الزهرا(س)" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اعلام شرایط پذیرش دکتری بدون آزمون در دانشگاه الزهرا(س)"، کلیک کنید.