دستگیری هتاک انتقام جو در سمنان

دستگیری هتاک انتقام جو در سمنان

به گزارش خبرگزاری آیت البرز استان سمنان ،سرهنگ فداییان رییس پلیس فتا استان سمنان در تشریح این خبر گفت: در پی مراجعه شهروندی به پلیس فتا سمنان مبنی بر اینکه فردی در شبکه اجتماعی اینستاگرام و تلگرام با انتشار تصاویر شخصی و خصوصی موجب هتک حیثیت وی شده است، موضوع با جدیت مورد بررسی کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

این مقام انتظامی ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع پس از تشکیل پرونده کارشناسان پلیس فتا اقدامات فنی و تخصصی خود را جهت شناسایی متهم یا متهمان آغاز کرده و موفق به شناسایی متهم در کوتاهترین زمان ممکن شدند .

رییس پلیس فتا استان سمنان گفت: متهم در ابتدا منکر بزه انتسابی خود شد ولیکن در مواجه به ادله دیجیتالی، شواهد و قراین به بزه ارتکابی خود اعتراف کرد و در نهایت پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارسال گردید.

وی افزود: متهم با توجه به اختلافات قبلی با شاکی و دسترسی داشتن به گوشی وی، تصاویر خصوصی موجود در گوشی را سرقت و در نهایت به منظور انتقام گیری با ایجاد پروفایلی جعلی در شبکه اجتماعی های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام اقدام به انتشار تصاویر خصوصی شاکی نمود.

سرهنگ فداییان با بیان اینکه بر اساس قانون ایجاد مزاحمت و سلب آسایش شهروندان در فضای مجازی جرم می باشد، گفت: شهروندان در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی ضمن رعایت آداب اجتماعی و حقوق شهروندی نسبت به حفظ حریم خصوصی سایر افراد اهتمام ویژه داشته باشند و از بیان هر گونه دعاوی و مسایل انتقام جویی در فضای مجازی به خصوص شبکه های اجتماعی پرهیز کنند.

این مقام انتظامی با هشدار به افرادی که اقدام به انتشار تصاویر خصوصی شهروندان می کنند، گفت: طبق مقررات جرایم رایانه ای، هرکس به وسیله سامانه های رایانه ای یا مخابراتی، صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او منتشر کند یا در دسترس دیگران قرار دهد به نحوی که منجربه ضرر یا موجب هتک حیثیت شود، به حبس یا جزای نقدی و یا هردو مجازات محکوم خواهد شد.

رییس پلیس فتا استان سمنان تاکید کرد: پلیس فتا به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان و کاربران بوده و عموم مردم می توانند مشکلات خود را در خصوص فضای مجازی با مراجعه حضوری به پلیس فتا و یا استفاده از سایت پلیس فتا به نشانی cyberpolice.gov.ir و تماس با مرکز فوریت های سایبری به شماره 096380 با ما در میان بگذارند.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دستگیری هتاک انتقام جو در سمنان" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دستگیری هتاک انتقام جو در سمنان"، کلیک کنید.