مراکز خلاق چه مراکزی هستند؟

دایره المعارف دانش بنیان ها 86؛

مراکز خلاق چه مراکزی هستند؟

مراکز خلاق متشکل از متخصصان خلاق و کسب وکاری است که شبکه های آنلاینی را از طریق برنامه های سالانه در رویداد ها گرد هم می آورند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آیت البرز، مرکز خلاق در طول سال ها به یک اصطلاح مبهم تبدیل شده است، اما تفسیر ما از یک مرکز خلاق مکانی فیزیکی یا مجازی است که افراد مبتکر در صنایع خلاق و فرهنگی کنار همدیگر کار می کنند.

تخمین زده می شود که 1. 2 میلیون نفر از مراکز خلاق در سراسر جهان در فضا های کاری اشتراکی کار می کنند که عموماً از شرکت های کوچک و متوسط کوچک و فریلنسر ها تشکیل شده اند که 85 درصد از اشتغال جهانی و 3. 3 میلیون نفر در بریتانیا را تشکیل می دهند.

مراکز خلاق از اشکال و اندازه های بسیاری تشکیل شده اند، از ساختمان هایی که متخصصان خلاق و کسب وکار را به آزمایشگاه های موقت و فضا های فراغتی که نوآوری ها را شعله ور می سازند و همچنین شبکه های آنلاینی که افراد را از طریق برنامه های سالانه در رویداد ها گرد هم می آورند.

هر مرکز خلاق به مانند اثرانگشت منحصر به فرد است، چرا که مدل آن با موقعیت جغرافیایی، بافت فرهنگی، الزامات اجتماعی و مدل مالی منحصر به فرد مشخص می شود. مراکز خلاق در نهایت به خانه های خلاق برای شرکت های کوچک و متوسط تبدیل شده اند.

خانه های خلاق در قرن گذشته وجود داشته است، اما در ده سال گذشته است که آن ها واقعاً به یک اکوسیستم در حال رشد سریع در سراسر جهان تبدیل شده اند. در آغاز با فضای بلااستفاده از یک جامعه فرا صنعتی، خانه های خلاق در همه شکل ها و اندازه های رشد کرده اند و در ساختار هایی که قبلاً کارخانه ها، سازندگان مهمات، ساختمان های اداری و… قرار داشتند، اسکان داده شده اند و درحالی که دنیای فیزیکی خانه های خلاق گسترش یافته است، دنیای دیجیتال نیز با بسیاری از خانه های خلاق مجازی در حال افزایش است.

 

مراکز خلاق چه مراکزی هستند؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مراکز خلاق چه مراکزی هستند؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مراکز خلاق چه مراکزی هستند؟"، کلیک کنید.