انتقاد رییس شورای عالی سازمان نظام پزشکی از تعرفه های جدید پزشکی

انتقاد رییس شورای عالی سازمان نظام پزشکی از تعرفه های جدید پزشکی

نایب رییس شورای عالی سازمان نظام پزشکی نسبت به رشد 35 درصدی تعرفه های خدمات تشخیصی و درمانی پزشکی انتقاد کرد و گفت: عده ای تصور دارند کلیه این افزایش 35 درصدی تعرفه ها، دستمزد پزشکان است و آن را با میزان افزایش دستمزد کارگران و کارمندان مقایسه می کنند، این درحالیست که کمتر از 10 درصد این رقم سهم ویزیت پزشکان را شامل خواهد شد.

محمدباقر حیدری در گفت وگو با آیت البرز، با اشاره به مصوبه هیات وزیران درخصوص رشد 35 درصدی تعرفه های خدمات تشخیصی و درمانی پزشکی، گفت: پیش از آنکه تعرفه های خدمات پزشکی در هیات وزیران مطرح شود، در ابتدا شورای عالی سلامت رشد 46 درصدی تعرفه های پزشکی را تصویب کرد، هرچند که با همان افزایش 46 درصدی هم جامعه پزشکی توان ارایه خدمات مطلوب به جامعه مورد نیاز را نداشت، اما درنهایت رشد 35 درصدی تعرفه های خدمات تشخیصی و درمانی پزشکی به تصویب رسیده است.

وی افزود: عده ای تصور دارند که تمام مبلغ با این افزایش 35 درصدی تعرفه ها، دستمزد پزشکان است و آن را با میزان افزایش دستمزد کارگران و کارمندان مقایسه می کنند، این درحالیست که کمتر از 10 درصد این رقم سهم ویزیت پزشکان را شامل خواهد شد. تعرفه های خدمات تشخیصی درمانی معادل دستمزد پزشکان نیست و اجزای تعرفه شامل جزء حرفه ای و جزء فنی، ویزیت، تعرفه پرستاری، دارو و ملزومات پزشکی، خدمات آزمایشگاه و تصویر برداری و جزء هتلینگ بیمارستانی است.

نایب رییس شورای عالی سازمان نظام پزشکی با تاکید بر اینکه درخواست جامعه پزشکی این بود که بهای تمام شده خدمت را در نظر بگیرند و براساس کار کارشناسی در این زمینه تصمیم گیری شود، یادآور شد: طی 12 سال گذشته، دستمزد اعمال جراحی پزشکان چه در بخش خصوصی و چه دولتی دو برابر نشده است، اکنون سوالی که مطرح می شود این است که کدامیک از خدمات طی این مدت چندین برابر نشده است؟

حیدری معتقد است که افزایش 35 درصدی تعرفه ها باعث خواهد شد جامعه پزشکی توان ارایه خدمات مطلوب به بیماران را نداشته باشند و ادامه داد: این موضوع موجب فشار وارد شدن به بیمارستان دولتی خواهد شد. از سوی دیگر نیز بخش دولتی به تنهایی گنجایش ارایه خدمات به بیماران را ندارد. با این کار نمی دانم باید چه پاسخی به جامعه پزشکی داد؟.

وی بیان کرد: اگر راهکاری در این زمینه اندیشیده نشود، موجب تعطیلی مراکز درمانی یا کاهش ارایه خدمات بهتر به جامعه خواهد شد.

پایان خبر آیت البرز

انتقاد رییس شورای عالی سازمان نظام پزشکی از تعرفه های جدید پزشکی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انتقاد رییس شورای عالی سازمان نظام پزشکی از تعرفه های جدید پزشکی" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انتقاد رییس شورای عالی سازمان نظام پزشکی از تعرفه های جدید پزشکی"، کلیک کنید.