پرونده مدارس ناایمن 5 ساله بسته می شود

پرونده مدارس ناایمن 5 ساله بسته می شود

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس با اشاره به وجود 100 هزار کلاس درس ناایمن در کشور، گفت : در سال 1403 صنعتی سازی، سبک سازی و ارزان سازی موضوعاتی است که پیگیری آن در دستور کار است؛ در حوزه مقاوم سازی کار به صورت جدی دنبال می شود تا مدارس نایمن به مدارس ایمن تبدیل شوند.

به گزارش آیت البرز حمیدرضا خان محمدی مهمترین دستاورد سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در دولت سیزدهم را حضور خیرین و مشارکت آنها در ساخت مدرسه دانست و گفت: اعتبار این مشارکت از 3 و 4 میلیارد تومان به 10 هزار میلیارد تومان افزایش یافته و این مشارکت نشات گرفته از شعار مردمی سازی به واسطه اعتماد مردم به دولت انجام شده است.

وی با بیان اینکه در مدت دو سال حدود 32 هزار کلاس درس به فضای آموزشی کشور اضافه شده است، افزود: با همه مشکلات از جمله تورم و مشکلات اقتصادی این آمار تحقق یافته است و جز با هم افزایی و همکاری بین مردم و دولت این امر تحقق نمی یافت.

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس با اشاره به اینکه موضوع احکام راهبردی برنامه هفتم یکی از موفقیت ها، توفیقات و دستاوردها در سال 1402 بود، ادامه داد: جدول ماده 87 را در برنامه هفتم قرار دادیم که براساس آن دولت متعهد شد منابع لازم را تامین کند و میزان سرانه آموزشی را به 6.1 درصد برساند همچنین موضوع جذب از صندوق ذخیره ارزی یکی دیگر از موفقیت هایی است که در حال تحقق است.

خان محمدی به برنامه های سال 1403 سازمان نوسازی اشاره و اظهارکرد: صنعتی سازی، سبک سازی و ارزان سازی موضوعاتی است که پیگیری آن در دستور کار است. در حوزه مقاوم سازی کار به صورت جدی دنبال می شود تا مدارس نامستحکم و ناایمن به مدارس ایمن تبدیل شوند.
وی با بیان اینکه 100 هزار کلاس درس نا ایمن در کل کشور وجود دارد که بر اساس آیین نامه هایی که به روز رسانی می شوند، به عنوان مدارس ناایمن شناخته شده اند، اظهارکرد: با توجه به ردیفی که در برنامه هفتم پیش بینی شده موضوع مدارس ناایمن ظرف پنج سال حل می شود.

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس  اعتبار لازم برای مقاوم سازی مدارس را 100 همت اعلام کرد که با مشارکت خیرین، گروه های مردمی، شرکت ها، موسسات و مسیولان اجتماعی این هدف تحقق می یابد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، خان محمدی در پایان اظهار کرد: مدارس کانکسی بالای 10 دانش آموز نیز برای آیت البرز امسال ساماندهی می شوند. 

پایان خبر آیت البرز

پرونده مدارس ناایمن 5 ساله بسته می شود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پرونده مدارس ناایمن 5 ساله بسته می شود" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پرونده مدارس ناایمن 5 ساله بسته می شود"، کلیک کنید.