بازار طلا و دلار بهاری شد

بازار طلا و دلار بهاری شد

به گزارش خبرگزاری آیت البرز،بانک مرکزی آمریکا روز چهارشنبه نرخ ها را ثابت نگه داشت اما سیاست گذاران نشان دادند که با وجود بالا بودن تورم اخیر، همچنان انتظار دارند تا پایان سال 2024 نرخ ها را تا سه چهارم درصد کاهش دهند.

جروم پاول، رییس فدرال رزرو گفت که قرایت های اخیر نرخ بالای تورم، روند کاهش آهسته فشارهای قیمتی ایالات متحده را تغییر نداده است.

طلا که هیچ بهره ای نمی پردازد، زمانی که نرخ های بهره کاهش می یابد سود می برد زیرا این امر هزینه فرصت نگهداری شمش را کاهش می دهد.

بر اساس ابزار FedWatch گروه CME، معامله گران آتی صندوق های فدرال در حال حاضر به احتمال 74 درصد قیمت گذاری می کنند که فدرال رزرو در ماه ژوین شروع به کاهش نرخ خواهد کرد. در همین حال، بانک مرکزی انگلیس هزینه های استقراض را در روز پنجشنبه بدون تغییر نگه داشت و گفت که اقتصاد در جهت کاهش نرخ بهره حرکت می کند.

به گزارش آیت البرز ؛داده های روز پنجشنبه نشان داد که تعداد آمریکایی هایی که درخواست های جدید برای دریافت مزایای بیکاری ارایه کرده اند به طور غیرمنتظره ای در هفته گذشته کاهش یافته است، در حالی که فروش خانه های دارای مالکیت قبلی بیشترین افزایش را در یک سال گذشته در ماه فوریه داشته است.

دلار آمریکا پس از کاهش غیرمنتظره نرخ بهره بانک ملی سوییس که احساسات ریسک جهانی را تقویت کرد و بر جذابیت دلار آمریکا در بحبوحه رشد اقتصادی قوی ایالات متحده تاکید کرد، دوباره رشد کرد.

بر اساس گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با نرخ 24.77 دلار ثابت بود، پلاتین با 0.3 درصد کاهش به 904.95 دلار رسید و پالادیوم 0.1 درصد کاهش یافت و به 1009 دلار و 21 سنت رسید

220

بازار طلا و دلار بهاری شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بازار طلا و دلار بهاری شد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بازار طلا و دلار بهاری شد"، کلیک کنید.