پالتیکو: ماکرون سقوط اوکراین را قریب الوقوع می داند

پالتیکو: ماکرون سقوط اوکراین را قریب الوقوع می داند

رییس جمهور فرانسه معتقد است که اوکراین احتمالا در میدان نبرد به زودی شکست خواهد خورد.

به گزارش آیت البرز، در حالی که کمک های مالی واشنگتن به کی یف با بن بست مواجه شده، اوکراین با کمبود نیرو و تجهیزات دست و پنجه نرم می کند و وضعیت این کشور جنگ زده اروپایی آسیب پذیرتر از پیش شده است.

نشریه پالتیکو با چندین تن از اعضای حزب «امانویل ماکرون» رییس جمهور فرانسه که در شام کاری کاخ الیزه شرکت کرده بودند، گفت وگویی را انجام داده است. در حالی که اکثر بحث ها حول محور انتخابات پارلمان اروپا بوده اما جنگ اوکراین نیز از دید آنها پنهان نمانده است.

یکی از این منابع به نقل از رییس جمهور فرانسه گفت: «اوکراین می تواند خیلی سریع سقوط کند.»

امانویل ماکرون در اواخر ماه فوریه در جریان نشست سران کشورهای اروپایی در پاریس پیشنهادی را مبنی بر اعزام احتمالی نیروهای ناتو به اوکراین مطرح کرد؛ پیشنهاد جنجال برانگیزی که انتقادات فراوانی را از سوی رهبران کشورهای مختلف به دنبال داشت.

طبق آنچه رسانه ها در هفته های اخیر گزارش کرده اند، رییس جمهور فرانسه و هم چنین ارتش این کشور به ضعف و شکست احتمالی اوکراین در میدان نبرد پی برده و همین مسیله موجب چنین پیشنهادی از سوی ماکرون شده است.

مجله فرانسوی «ماریان» هم پیشتر نوشت که پیشنهاد رییس جمهور فرانسه مبنی بر اعزام احتمالی نیروهای ناتو به کی یف احتمالا ناشی از  ارزیابی ارتش فرانسه است که «اوضاع وخیمی» را از درگیری اوکراین ترسیم می کند.

این مجله در گزارشش با اشاره به ارزیابی های ارتش فرانسه تاکید کرد: «به دنبال ضدحمله فاجعه آمیز کی یف، اوکراین نمی تواند به لحاظ نظامی در این جنگ پیروز شود. هم چنین لازم به ذکر است که نیروهای روس با تکنیک و تاکتیک های جدید و استاندارد خود می دانند که چگونه عملیات های دفاعی را انجام دهد. کی یف به 35 هزار نیرو در ماه نیاز دارد اما کمتر از نصف این تعداد را جذب می کند، در حالی که روسیه هر ماه 30 هزار نیرو جذب می کند. هم چنین در عین حال، حمله سال 2023 نیمی از 12 تیپ رزمی کی یف را از نظر تاکتیکی نابود کرد.»

پایان خبر آیت البرز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پالتیکو: ماکرون سقوط اوکراین را قریب الوقوع می داند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پالتیکو: ماکرون سقوط اوکراین را قریب الوقوع می داند"، کلیک کنید.