هشدار هواشناسی برای 18 استان

هشدار هواشناسی برای 18 استان

به گزارش آیت البرز، سازمان هواشناسی با هشدار فعالیت سامانه بارشی در 18 استان از احتمال بارش های سیل آسا، آب گرفتگی معابر، وزش باد شدید و کولاک برف خبر داد.

آیت البرز در خبری نوشت: پیش بینی کلی نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی نشان می دهد امروز در اکثر مناطق کشور جو آرام و پایداری حاکم است و فعالیت سامانه بارشی به شمال خراسان رضوی، خراسان شمالی، ارتفاعات البرز شرقی و مناطقی از شمال غرب محدود است.

فردا جمعه با گذر موج از روی کشور، در استان های واقع در جنوب غرب، جنوب، شمال غرب و غرب کشور، ارتفاعات البرز مرکزی شامل استان های قزوین، البرز، تهران، غرب کرمان، جنوب استان های یزد و اصفهان رگبار باران، رعدوبرق و وزش باد پیش بینی می شود.

شنبه هفته آینده در شمال غرب، غرب، ارتفاعات البرز و شمال شرق کشور بارندگی روی می دهد. یکشنبه با ورود سامانه بارشی به کشور در نوار غربی، بخش هایی از جنوب و مرکز کشور ابرناکی، بارش و وزش باد شدید پیش بینی شده است. سامانه بارشی روز دوشنبه ضمن تقویت، اکثر مناطق کشور به جز نوار شرقی را دربرمی گیرد.

به گزارش آیت البرز، دریای خزر امروز و فردا و یکشنبه آینده و خلیج فارس دوشنبه هفته آینده مواج و متلاطم است.

توصیف سامانه: فعالیت سامانه بارشی

زمان شروع: پنجشنبه 1403/01/02

زمان پایان: یکشنبه 1403/01/05

نوع مخاطره: بارندگی، رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، برخی نقاط گردوخاک، در نقاط مستعد تگرگ، در جاده های کوهستانی و گردنه ها مه گرفتگی.

منطقه اثر:
پنجشنبه 1403/01/02: نیمه شرقی خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی.

جمعه 1403/01/03: آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، فارس، غرب کرمان، جنوب اصفهان، جنوب یزد.

شنبه 1403/01/04: آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، زنجان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، همدان، خراسان شمالی، شمال شرق خراسان رضوی و ارتفاعات البرز.

یکشنبه 1403/01/05: آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، خوزستان، غرب و جنوب اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، بوشهر، غرب هرمزگان، غرب کرمان.

اثر مخاطره: احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، احتمال جاری شدن روان آب، مه، وزش باد نسبتاً شدید، کولاک برف و احتمال یخ زنی سطح جاده ها در نواحی سردسیر، لغزندگی و کاهش دید در جاده های کوهستانی و گردنه ها، احتمال خسارت به سازه های موقت، احتمال خسارت به ماشین آلات کشاورزی، نهال و محصولات کشاورزی.

توصیه: پرهیز از سفرهای غیرضروری به ویژه در گردنه های برف گیر و مجهز بودن خودروها به وسایل زمستانی در مناطق سردسیر، عدم توقف در بستر و حاشیه رودخانه ها، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، خودداری از فعالیت های کوه نوردی و جابه جایی عشایر، آمادگی دستگاه های اجرایی و امدادی و پاک سازی دهانه پل ها، لایروبی کانال ها و آب روها و آمادگی راهداری جهت برف روبی در گردنه ها و نقاط سردسیر، تمهیدات لازم جهت حفاظت از تولیدات کشاورزی و احتیاط در انجام هر گونه عملیات کشاورزی.

233236

هشدار هواشناسی برای 18 استان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار هواشناسی برای 18 استان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار هواشناسی برای 18 استان"، کلیک کنید.