اگر ماهی قرمز خریده اید، بخوانید

اگر ماهی قرمز خریده اید، بخوانید

آفتاب نیوز :

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که ماهی قرمز می خرید و ماهی قرمز جزو جدایی ناپذیر سفره هفت سین شما است حتما می دانید که برای نگهداری از آن ها باید نکاتی را رعایت کرد. برخی از این نکات در ادامه آمده است:

*در قدم اول ماهی قرمز را باید از مکان مناسب و آکواریوم فروشی ها که روش های اصولی نگهداری و عرضه این ماهی را رعایت می کنند خریداری کرد.

*از خرید ماهیانی که بیمار بوده، در سطح آب شنا می کنند، از سطح آب تنفس می کنند، در سطح بدن آن ها خونریزی و انگل مشاهده می شود، فلس های آن ریخته و رشد قارچ و رشته های پنبه مانند در روی بدن آن ها وجود دارد، چشم آن ها کدر و غیر شفاف است، به صورت انفرادی در گوشه ای از ظرف شنا می کنند و خوردگی و پوسیدگی باله دارند، اجتناب کنید.

* هر قطعه ماهی قرمز 3 تا 5 سانتی را در یک ظرف دهان گشاد حداقل 3 لیتری در دمای پایین تر از 24 درجه نگهداری کنید.

*از قرار دادن ماهی در جای گرم مثل کنار بخاری، شومینه و آشپزخانه خودداری کنید.

* تعویض آب هفته ای یکبار صورت گیرد و در زمان تعویض آب از دستکش استفاده کنید.

*آب شهری که حاوی گاز کلر بوده برای ماهی مسمومیت زا است. لازم است به مدت 24 ساعت در ظرفی مجزا نگهداری تا کلر آن خارج شود.

* زمانی که ماهی از سطح آب تنفس می کند و محیط گرم است آن را به محیط خنک تر و یا در مدت کوتاهی در یخچال نگهداری کنید.

*از غذا دهی زیاد به ماهی قرمز اجتناب کنید و در صورت علاقمندی به غذا دادن از غذای مخصوص این گونه که در آکواریوم فروشی ها وجود دارد استفاده کنید و فقط روزی یک وعده به آن ها غذا دهید.

*غذای خورده نشده را بعد از مدت کوتاهی و قبل از آلوده کردن آب از ظرف خارج کنید.

*پس از مراسم عید ماهی ها را در رودخانه ها، منابع آب های طبیعی و پشت سد ها رها نکنید و بهتر است در استخر ها و حوضچه های پارک نزدیک محل خود رهاسازی صورت گیرد.

* در صورت تمایل به نگهداری ماهی در مدت زمان بیشتر آن را به آکواریوم مناسب انتقال دهید.

*ماهی قرمز شب عید را مردم بدون دغدغه خریداری کنند، زیرا تاکنون گزارشی از منابع علمی و آزمایشگاهی معتبر برای بیماری مشترک بین انسان و ماهی قرمز در ایران وجود ندارد.

*اینکه گفته می شود ماهی قرمز ویروس دارد و برای انسان خطرناک است شایعه بوده و مردم نگران نباشند. 

*خرید و فروش گونه های دیگر از جمله مار و لاک پشت غیر قانونی و بدون مجوز بوده و برخی از مار ها نیز که در بازار به فروش می رسد نیمه سمی و خطرناک است و از نگهداری آن در منازل به دلایل مختلف دوری کنید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اگر ماهی قرمز خریده اید، بخوانید" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اگر ماهی قرمز خریده اید، بخوانید"، کلیک کنید.