22 ماهواره اینترنتی به مدار رفت

22 ماهواره اینترنتی به مدار رفت

شرکت فضایی اسپیس ایکس 22 ماهواره استارلینک را از پایگاه فضایی کالیفرنیا پرتاب کرد و بدین ترتیب تعداد ماهواره های اینترنتی این شرکت از مرز 5500 عبور کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آیت البرز به نقل از اسپیس، شرکت فضایی اسپیس ایکس 22 ماهواره استارلینک را از پایگاه فضایی کالیفرنیا پرتاب کرد و بدین ترتیب، بیست و ششمین پرتاب فالکون 9 اسپیس ایکس در سال بود.

موشک فالکون 9 حامل دسته ای از ماهواره های اینترنتی موسوم به استارلینک صبح امروز از پایگاه نیروی فضایی وندنبرگ کالیفرنیا در ساعت 22:28 به وقت منطقه زمانی شرقی، برابر با 7:28 دقیقه بعد از ظهر به وقت محلی کالیفرنیا و برابر با 5:58 دقیقه صبح امروز به وقت تهران به مدار زمین فرستاده شد.

نخستین مرحله از موشک فالکون9 حدود 8.5 دقیقه پس از بلند شدن طبق برنامه به زمین بازگشت و روی سکوی فرود شناور بدون سرنشین اسپیس ایکس در اقیانوس آرام فرود آمد. در همین حال، مرحله بالایی موشک به حرکت کردن در آسمان ادامه داد و در نهایت، ماهواره ها را در مدار پایین زمین مستقر کرد.

طبق توضیحات ماموریت اسپیس ایکس، این دهمین پرتاب و فرود برای این تقویت کننده خاص بود. مرحله فوقانی فالکون9 حدود 62.5 دقیقه پس از بلند شدن توانست ماهواره ها را در مدار زمین مستقر کند.

پرتاب امشب بیست و ششمین ماموریت عملیاتی سال 2024 برای اسپیس ایکس بود. هفده مورد از این پرواز ها به ساخت ابر منظومه پهن باند استارلینک اختصاص یافته است که در حال حاضر از بیش از 5 هزار و 500 ماهواره تشکیل شده است؛ پرتاب جدید دسته ماهواره های اینترنتی در غروب آفتاب انجام شد و منظره دیدنی آن باعث زیباتر شدن عملیات پرتاب شد. 

این ماهواره ها در امکانات ارتباطی برای افراد در سراسر دنیا نقش مهمی ایفا می کنند و امکان دسترسی به اینترنت با سرعت بالا در مناطقی که این امکان برای آنها وجود ندارد را ممکن می سازد.

هدف نهایی اسپیس ایکس از این پروژه، فراهم کردن اینترنت سریع و پایدار به تمامی نقاط جهان است تا همه افراد بتوانند به خدمات آنلاین دسترسی پیدا کنند.

نمایندگان اسپیس ایکس گفته اند که این شرکت قصد دارد 144 ماموریت مداری را در سال جاری پرتاب کند.  

22 ماهواره اینترنتی به مدار رفت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "22 ماهواره اینترنتی به مدار رفت" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "22 ماهواره اینترنتی به مدار رفت"، کلیک کنید.