ایران رییس کنفرانس خلع سلاح سازمان ملل شد

ایران رییس کنفرانس خلع سلاح سازمان ملل شد

نماینده ایران در دفتر سازمان ملل در ژنو، ریاست کنفرانس خلع سلاح را بر عهده گرفت.

به گزارش آیت البرز، «علی بحرینی» سفیر و نماینده دایم ایران در دفتر سازمان ملل متحد در ژنو، ریاست کنفرانس خلع سلاح را بر عهده گرفت.

بحرینی روز سه شنبه و در اولین نشست این کنفرانس، به تشریح طرح ها و برنامه های ایران در دوران ریاست خود پرداخت و گفت ایران در کنار سایر کشورهای صلح دوست و مخالف جنگ و خشونت، ارتقای صلح و امنیت بین المللی از طریق امحای تسلیحات کشتارجمعی به ویژه تسلیحات هسته ای را دنبال خواهد کرد.

کنفرانس خلع سلاح که در سال 1978 میلادی ایجاد شده است، تنها نهاد مذاکراتی چندجانبه بین المللی در حوزه خلع سلاح است که وظیفه مذاکره برای تدوین و انعقاد معاهدات بین المللی در این حوزه را بر عهده دارد.

کنفرانس خلع سلاح مذاکره، تدوین و نهایی سازی معاهدات بین المللی خلع سلاحی متعددی از جمله کنوانسیون منع تسلیحات میکروبی (BWC) و معاهده منع جامع آزمایش های هسته ای (CTBT) را بر عهده داشته است.

ایران در دوران ریاست خود بر کنفرانس خلع سلاح، اجرای تعهدات دارندگان تسلیحات هسته ای مبنی بر امحای کامل، غیرقابل بازگشت و قابل راستی آزمایی تسلیحات هسته ای، پایان رقابت تسلیحاتی هسته ای، خاورمیانه عاری از تسلیحات کشتار جمعی، ارایه تضمین های امنیتی به دولت های غیرهسته ای، منع رقابت تسلیحاتی در فضا و غیره را دنبال خواهد کرد.

پایان خبر آیت البرز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ایران رییس کنفرانس خلع سلاح سازمان ملل شد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ایران رییس کنفرانس خلع سلاح سازمان ملل شد"، کلیک کنید.