تغییر لوگوی گوگل به مناسبت نوروز

آفتاب نیوز :

دودل به تغییر موقتی لوگو گوگل در صفحه ی اصلی این موتور جست وجو اشاره می کند. گوگل همواره هنگام تولد اشخاص سرشناس، سال نو و تعطیلات ویژه، لوگویش را به طور موقتی با طراحی جدید که در دل آن عبارت Google به چشم می خورد، جایگزین می کند.

گوگل از سال 2004 به بعد، هر سال به مناسبت نوروز دودل ویژه ای طراحی کرده است تا با این جشن بزرگ ایرانی همراه شود.

گفته می شود که دودل ها یکی از پربازدیدترین بخش های اینترنت هستند و میلیاردها نفر آن ها را می بینند. به همین دلیل طراحی دودل نوروز 1403 اتفاقی ویژه برای ما ایرانی ها است.

بر اساس گزارش مجله آیت البرز، دودل نوروز 1403 توسط پندار یوسفی، مدیر ایرانی تیم UX گوگل ترنسلیت، ساخته شده است. یوسفی می گوید طراحی دودل نوروز، برای او حکم رویای به حقیقت پیوسته را دارد و از این بابت بسیار خوشحال است.

تغییر لوگوی گوگل به مناسبت نوروز

پندار یوسفی در طراحی دودل نوروز 1403 تلاش کرده است به نمادهای مهم ارجاع دهد. او می گوید قراردادن تمامی نمادهای نوروز در داخل یک لوگو کار دشواری بود؛ اما توانست با تحقیقات فراوان درباره ی لباس های نوروز و سنت های دیرینه ، در نهایت به طرح جذابی دست پیدا کند. یوسفی می گوید که برای لوگو نوروز 1403 گوگل، از خاطره های شیرین کودکی اش الهام گرفته است.

در بخشی از دودل نوروز شاهد چند حیوان دوست داشتنی هستیم که دور هم جمع شده اند و در کنار هفت سین منتظرند تا آغاز سال جدید را جشن بگیرند. یوسفی از رنگ های زنده، گل و درخت استفاده کرده است تا روح نوروز را به نمایش بگذارد. او می گوید: «حتی در دوران پرچالش، روح نوروز (وعده ی تازگی و فرا رسیدن روزی جدید) نور امید به همراه دارد.»

دودل های گوگل معمولاً برای کاربران ایرانی که از ابزارهای VPN استفاده نمی کنند، به نمایش درنمی آیند. متاسفانه این شرایط برای دودل نوروز هم برقرار است. گوگل تایید کرده که این دودل را در کشورهایی مثل آذربایجان، ترکمنستان، ایالات متحده، کانادا، پاکستان و هند نشان می دهد، اما خبری از ایران نیست.

تغییر لوگوی گوگل به مناسبت نوروز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تغییر لوگوی گوگل به مناسبت نوروز" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تغییر لوگوی گوگل به مناسبت نوروز"، کلیک کنید.