کاخ سفید در جستجوی واکنش به سرپیچی نتانیاهو از برنامه جنگی بایدن

به گزارش آیت البرز، کاخ سفید سعی دارد برای وضعیتی آماده شود که در آن رژیم صهیونیستی به توصیه های کاخ سفید توجهی نشان نداده و حمله زمینی به شهر رفح را آغاز کند.

شبکه خبری «ان.بی.سی» روز شنبه گزارش داد این بحث ها در حالی مطرح شده که نگرانی چهره های دموکرات کنگره آمریکا از احتمال نادیده گرفته شدن هشدارهای کاخ سفید نسبت به حمله زمینی به شهر رفح، افزایش یافته است. رژیم صهیونیستی در هفته گذشته یک گام به حمله زمینی به این شهر جنوبی نوار غزه نزدیک تر شد.

به گزارش آیت البرز، نشریه پالتیکو اما روز چهارشنبه گذشته نوشت مقامات ارشد آمریکایی به طور خصوصی به همتایان صهیونیستی خود گفته اند که دولت «جو بایدن» به جای جنگی همه جانبه، می تواند از طرحی که «بیشتر شبیه به عملیات ضدتروریسم» است و مقامات ارشد جنبش حماس را در رفح هدف قرار می دهد، حمایت کند.

مقامات آمریکایی استدلال می کنند که این امر «تلفات غیرنظامیان را به حداقل می رساند، حماس را تضعیف کرده و از صحنه هایی که منجر به تحریک افکار عمومی در مورد کمپین اسراییل و نحوه مدیریت جنگ توسط بایدن شده است، اجتناب می کند.»

کاخ سفید در جستجوی واکنش به سرپیچی نتانیاهو از برنامه جنگی بایدن
رفح

«کریس ون هولن» عضو دموکرات مجلس سنای آمریکا در این باره به ان بی سی گفت: «رییس جمهور بایدن مکرراً از دولت نتانیاهو خواسته اقدامات مشخصی را انجام دهد و در اغلب مواقع نتانیاهو، رییس جمهور را نادیده گرفته است. فکر می کنم این باعث می شود آمریکا ناکارآمد و بی تاثیر نشان داده شود.»

این عضو کمیته روابط خارجه سنای آمریکا که خواستار وضع محدودیت هایی بر صادرات تسلیحاتی آمریکا به رژیم صهیونیستی شده، گفت: «رییس جمهور (بایدن) سخنان و هشدارهای قدرتمندی را مطرح کرده، اما باور دارد برای اینکه این هشدارها عملی شوند، دولت باید از دیگر ابزارهای خود استفاده کند.»

هشدارهای آمریکا به رژیم صهیونیستی برای حمله به رفح، منطقه ای حدود 1.5 میلیون آواره فلسطینی را در خود جای داده است، در حالی است که کمک های تسلیحاتی پنتاگون به مقصد تل آویو همچنان ادامه دارد.

حملات رژیم صهیونیستی به غزه از هفتم اکتبر تاکنون به شهادت بیش از 32 هزار فلسطینی منجر شده است که اکثر آن ها از کودکان و زنان هستند.

محاصره مردم غزه هم باعث بحران در این باریکه به ویژه مناطق شمالی آن شده است و تاکنون چندین نفر بر اثر گرسنگی جان خود را از دست داده اند.

کاخ سفید در جستجوی واکنش به سرپیچی نتانیاهو از برنامه جنگی بایدن
رفح

ان.بی.سی در ادامه خبر داد سطح بی اعتمادی و تنش هایی که امروز میان واشنگتن و تل آویو وجود دارد، تفاوت بسیاری دارد با آغوش گرمی که بایدن پنج ماه قبل و در آغاز عملیات «طوفان الاقصی» به سوی نتانیاهو گشوده بود.

«چاک شومر» رهبر اکثریت مجلس سنای آمریکا پنجشنبه خواستار برگزاری انتخابات در سرزمین های اشغالی و برکناری نتانیاهو شد؛ اظهاراتی که توسط کاخ سفید هم تلویحاً مورد تایید قرار گرفت.

به گزارش این رسانه آمریکایی، کاخ سفید از قبل از متن سخنرانی تند شومر مطلع بود اما تلاشی برای توقف یا تغییر آن نکرد.

همچنین در این گزارش آمده است که شاید در وهله اول اظهارات پیشین بایدن مبنی بر خطرناک بودن نتانیاهو برای رژیم صهیونیستی موجب مطرح شدن چنین اظهاراتی از دهان شومر بوده باشد.

«برنی سندرز» سناتور آمریکایی نیز به ان.بی.سی گفت: «مردم جهان خشمگین هستند، زیرا دولت راست افراطی نتانیاهو موجب گرسنگی صدها هزار کودک در غزه شده است. ما نمی توانیم به تامین بودجه ماشین جنگ نتانیاهو ادامه دهیم.»

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کاخ سفید در جستجوی واکنش به سرپیچی نتانیاهو از برنامه جنگی بایدن" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کاخ سفید در جستجوی واکنش به سرپیچی نتانیاهو از برنامه جنگی بایدن"، کلیک کنید.