ظرفیت های دانشگاه آزاد آذربایجان غربی در اقلیم کردستان معرفی می شود

ظرفیت های دانشگاه آزاد آذربایجان غربی در اقلیم کردستان معرفی می شود

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: امکان معرفی ظرفیت های این دانشگاه در اقلیم کردستان عراق با انعقاد تفاهم نامه همکاری با موسسه آموزش عالی ماد فراهم شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آیت البرز، تفاهم نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی با موسسه آموزش عالی ماد در جلسه ای با حضور مسیولان این دو سازمان منعقد شد.

محمدرضا ولیلو سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی در این مراسم اظهار کرد: این دانشگاه با انعقاد این تفاهم نامه در پی گسترش دیپلماسی علمی با کشور های همسایه است.

وی با بیان موقعیت ممتاز جغرافیایی آذربایجان غربی که دارای مرز مشترک با سه کشور همسایه بوده و 25 درصد مرز های کشور در این استان قرار دارد، افزود: دانشگاه آزاد اسلامی استان در راستای سیاست های کلان این دانشگاه مبنی بر گسترش دیپلماسی علمی با کشور های همسایه فعالیت می کند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی با اشاره به حضور این دانشگاه در نمایشگاه بین المللی meets که تابستان سال جاری در اقلیم کردستان برگزار شد، عنوان کرد: در کنار رایزنی های گسترده ای که در حاشیه این نمایشگاه با وزارت علوم اقلیم صورت گرفت، بازدیدی نیز از موسسه آموزش عالی ماد صورت گرفت و از نزدیک در جریان فعالیت این موسسه قرار گرفتیم.

ولیلو انعقاد این تفاهم نامه را گام موثری در حوزه امور بین الملل و جذب دانشجویان غیرایرانی برشمرد و برگزاری دوره های کوتاه مدت مهارتی در زمینه های مختلف و متناسب با نیاز موسسه آموزش عالی ماد را از دیگر اهداف انعقاد این تفاهم نامه دانست و بیان کرد: کمیته های تخصصی از طرف هر دو دانشگاه آزاد اسلامی استان و این موسسه در اقلیم کردستان برای پیگیری عملیاتی شدن بند های تفاهم نامه منعقدشده در نظر گرفته شده است.

فعالیت های موسسه آموزش عالی ماد

رییس موسسه آموزش عالی ماد نیز گفت: این موسسه از سال 2013 در اربیل اقدام به اخذ مجوز در رشته های نفت، کامپیوتر، حسابداری و امور اداری کرده و اکنون در مقطع کاردانی در این رشته ها در اقلیم کردستان جذب دانشجو داریم.

بیروان فتاح احمد با اشاره به سابقه فعالیت و همکاری موسسه آموزش عالی ماد با دانشگاه های تهران، امیرکبیر، شریف و تبریز، انعقاد تفاهم نامه همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی را فرصت مناسبی برای تبادل علمی، تبادل دانشجو و استاد دانست.

وی با تاکید بر اینکه موسسه آموزش عالی ماد یکی از مراکز علمی فعال در رشته های فنی در اقلیم بوده و اکنون تعداد 2 هزار دانشجو در مقطع کاردانی و در شیفت صبح این موسسه در اقلیم مشغول به تحصیل هستند، اضافه کرد: در شیفت بعدازظهر نیز یک هنرستان فنی در این موسسه مشغول به فعالیت است.

رییس موسسه آموزش عالی ماد با اشاره به اهمیت برگزاری دوره های کوتاه مدت مهارتی در اقلیم، توسط دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی، برگزاری این دوره ها را مورد نیاز مردم اقلیم دانست و مطرح کرد: با انعقاد این تفاهم نامه در زمینه اعزام دانشجو به این دانشگاه نیز فعالیت خواهیم کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ظرفیت های دانشگاه آزاد آذربایجان غربی در اقلیم کردستان معرفی می شود" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ظرفیت های دانشگاه آزاد آذربایجان غربی در اقلیم کردستان معرفی می شود"، کلیک کنید.