آخرین اخبار ویزای امریکا برای ایرانیان

آفتاب نیوز :

کشور امریکا امروزه مقصد بسیاری از هموطنان برای مهاجرت، تحصیل و گردش است و برای سفر به این کشور ابتدا باید ویزای امریکا را اخذ نمود. اما به خاطر تیرگی در روابط بین دو کشور، اخذ ویزای امریکا برای ایرانیان به فرایندی سخت با پیچیدگی های خودش مبدل شده است. اگرچه هیچ کاری غیرممکن نیست!

مانند سایر کشورها، امریکا نیز برای اخذ انواع ویزایش، همواره شرایط جدیدی چه برای ایرانیان و چه برای دیگر مردم سرتاسر دنیا وضع می کند. این شرایط و قوانین برخی اوقات به ساده تر شدن روند اخذ ویزا و گاهی اوقات به پیچیده تر شدن آن دامن می زنند. در این مطلب قصد داریم به معرفی انواع ویزای محبوب، آخرین اخبار و شرایط اخذ ویزای توریستی امریکا بپردازیم.

آخرین اخبار ویزای امریکا برای ایرانیان

شرایط اخذ و انوع ویزای امریکا

همانطور که اشاره کردیم، پروسه اخذ ویزای امریکا برای ایرانیان، فرایندی پیچیده و پر ریسک است و اطلاع کافی از قوانین روز و دقت در آماده سازی مدارک از شروط اصلی در اخذ انواع ویزای این کشور بشمار می رود. با این حال دریافت ویزای توریستی امریکا به منزله اجازه برای ورود به خاک این کشور نیست. اجاز ورود در پروسه ای تحت اختیار وزارت امنیت، اداره گمرک و حفاظت از مرز های امریکاست.

اما در کل ویزای امریکا نیز مانند برخی دیگر از کشور ها به دو دسته کلی تقسیم می شود. کشور هایی که معاف از اخذ ویزا که 39 کشور در جهان هستند و اجازه دارند تا مدت 90 روز بدون ویزا در امریکا حضور داشته باشند. دسته دوم کشور هایی که نیاز به اخذ ویزا دارند. کشور ما ایران نیز در دسته دوم قرار دارد و برای سفر و گردش در این کشور نیز باید ویزای توریستی امریکا داشته باشید.

اما چند نوع از ویزا برای سفر یا مهاجرت به این کشور وجود دارد؟

آخرین اخبار ویزای امریکا برای ایرانیان

ویزای تنوع نژادی لاتاری امریکا

برنامه ی DV یا ویزای تنوع نژادی (The Diversity Immigrant Visa Program) که به نام لاتاری در بین مردم شناخته می شود، سالانه تا 50,000 مهاجر را به مقصد امریکا جذب می کند. این برنامه توسط وزارت امور خارجه ایالات متحده وضع شده و برندگان این قرعه کشی از طریق پردازش کنسولی و صدور ویزا، برای زندگی در این کشور راهی می شوند.

اولین شرط حضور در لاتاری این است که جزو کشور های قید شده و واجد شرایط در لیست برنامه سالانه باشید. هرساله کشور های مجاز در لیست قید می شوند. از دیگر شرایط این برنامه داشتن حداقل مدرک دیپلم و داشتن پاسپورت معتبر برای متقاضی اصلی است. البته فرزندان و همسر با شرایطی، بدون داشتن پاسپورت می توانند در لیست لارتاری ثبت شوند و حتی در سال 2023 ضرورت داشتن پاسپورت برداشته شده است.

ویزای توریستی امریکا

در هر ایالت از امریکا جاذبه های متنوعی از مناظر باشکوه گرفته تا سرگرمی های مختلف برای گردش و تفریح وجود دارد. برای ورود به خاک امریکا، اما برای ایرانیان، شرط اول داشتن ویزای توریستی امریکاست.

ویزای توریستی امریکا به دو دسته B1 و B2 تقسیم می شود. ویزای نوع اول برای افرادی است که قصد کار موقت در امریکا دارند و نوع دوم برای افرادی است که قصد گردش، سفر یا معالجه پزشکی در خاک امریکا داشته باشند. البته معمولا ویزای توریستی امریکا به صورت یک ویزا و ترکیبی از این دو نوع صادر می شود یعنی B1/B2.

مدارک و مستندات ویزای امریکا

برای درخواست ویزای توریستی امریکا ابتدا باید فرم الترونیکی را تکمیل کنید و پس از پرداخت هزینه، قرار ملاقات با کنسولگری امریکا را برنامه ریزی کنید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای گردشگری امریکا موارد زیر هستند:

 • فرم الکترونیکی ویزای غیر مهاجرتی DS-160
 • یک قطعه عکس که در 6 ماه گذشته گرفته شده باشد
 • رسید پرداخت هزینه ویزا
 • پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه

همچنین به یک سری اسناد پشتیبان نیز نیاز خواهید داشت. ماموران کنسولگری در هر برنامه عوامل مختلفی نظیر اهداف حرفه ای، فرهنگی، اجتماعی و مواردی از این دست را در نظر می گیرند و مطابق با آن نسبت به بررسی وضعیت خانواده و موقعیت های خاص شما می پردازند؛ بنابراین در ارایه اسناد دقت داشته باشید. تقلب، عدم صداقت و شفافیت، سبب جلوگری از صدور ویزای توریستی یا هر نوع ویزای دیگر شما خواهد شد.

ویزای تحصیلی امریکا

ویزای تحصیل در ایالات متحده نیز به دو دسته ویزای تحصیلی و ویزای دانشجویی امریکا تقسیم می شود. دسته اول ویزای تایپ F و دسته دوم ویزای تایپ M هستند.

 • دانشگاه ها و کالج ها F1
 • دبیرستان F1
 • دبستان خصوصی F1
 • مدارس علوم دینی F1
 • داشنگاه های هنر های زیبا F1
 • کالج زبان F1
 • وابستگان شخص F2
 • موسسه حرفه ای یا غیرحرفه ای M1

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی

برای اخذ این نمونه از ویزای امریکا نیز باید یک سری مدارک و مستندات را آماده کنید که به شرح زیر هستند:

 • پاسپورت با 6 ماه اعتبار
 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • پرداخت هزینه درخواست ویزا
 • درخواست ویزای مهاجرتی و فرم تایید DS-160
 • عکس پاسپورت
 • اسناد مربوط به تحصیل اعم از کارنامه، معدل، ریز نمرات و مدرک تحصیلی
 • تمکن مالی

ویزای کار امریکا

دو شرط اصلی در اخذ ویزای کار امریکا وجود دارد و فرد متقاضی باید قبل از ارسال درخواست ویزا، از این دو شرط آگاهی داشته باشد. ویزای کار امریکا در دو دسته مهاجرتی و غیرمهاجرتی صادر می شوند. ویزای کار مهارجرتی به شما اجازه می دهد که در کشور امریکا اقامت داشته باشید و به کار خود ادامه دهید. اما در ویزای کار غیرمهاجرتی، پس از پایان کار یا پروژه باید به کشور خودتان بازگردید و زمانی که اعتبار ویزای شما به پایان برسد، باید خاک امریکا را ترک کنید.

اخذ ویزای آمریکا با فلای تودی

در این مطلب به بررسی آخرین اخبار صدور ویزای آمریکا برای ایرانیان پرداختیم. فلای تودی به عنوان یک پلتفرم جامع گردشگری، می تواند به گردشگران در یافتن بهترین راهکار ها برای سفر خود کمک کند. فلای تودی با ارایه خدمات متنوعی مانند رزرو بلیط هواپیما، هتل، تور و اقامتگاه، به گردشگران کمک می کند تا سفر خود را به بهترین نحو برنامه ریزی کنند.

فلای تودی امکان رزرو بلیط هواپیما برای تمام ایرلاین های داخلی و خارجی را فراهم کرده است و شما با استفاده از سایت و اپلیکیشن فلای تودی با می توانید هتل مناسب خود را پیدا و رزرو کنید. همچنین می توانید برای صدور ویزای آمریکا، تهیه بیمه سفر، رزرو تور و تهیه بلیط قطار نیز از خدمات فلای تودی استفاده کنید.

آخرین اخبار ویزای امریکا برای ایرانیان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آخرین اخبار ویزای امریکا برای ایرانیان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آخرین اخبار ویزای امریکا برای ایرانیان"، کلیک کنید.