قدردانی اسلام آباد از تهران برای تامین امنیت اتباع پاکستان

قدردانی اسلام آباد از تهران برای تامین امنیت اتباع پاکستان

سخنگوی وزارت امورخارجه پاکستان از اقدام ایران برای اقدام سریع در یافتن سه پاکستانی که توسط قاچاقچیان انسان ربوده شده بودند، قدردانی کرد.

به گزارش آیت البرز، «زهرا ممتاز بلوچ» سخنگوی وزارت امورخارجه پاکستان در نشست خبری امروز (پنج شنبه) خود در پاسخ به سوالی درباره ربوده شدن چند تبعه پاکستانی، ازجمله سه زایر در ایران و اینکه اسلام آباد چه کارهایی در رابطه با این افراد انجام داده است، گفت: «ابتدا می خواهم از مقامات ایرانی برای اقدام سریع در یافتن این سه پاکستانی که توسط باندهای جنایتکار ربوده شده بودند، قدردانی کنم».

او ادامه داد: «ما برای تضمین حفاظت و عبور امن زایرین پاکستانی از ایران در هماهنگی نزدیک با مقامات ایران بوده ایم. از آنجایی که ادعا می کنید، ممکن است موارد دیگری نیز وجود داشته باشد، ما از چنین مواردی اطلاعی نداریم و زمانی که چنین مواردی به اطلاع ما برسد، قطعاً با مقامات ایرانی همکاری خواهیم کرد و از توانایی آن ها برای بازگرداندن اتباع پاکستانی و مبارزه علیه این باندهای جنایتکار مطمین هستیم».

سخنگوی وزارت امورخارجه پاکستان در بخش دیگری از این نشست خبری که مشروح آن روی وب سایت وزارت امورخارجه پاکستان قرار گرفته است با ابراز نگرانی عمیق درباره ادامه جنایات رژیم اسراییل علیه فلسطینیان در نوار غزه اظهار داشت: «ما حمله به مرکز توزیع مواد غذایی آنروا در بخش شرقی رفح در جنوب غزه را به شدت محکوم می کنیم. حمله به معدود مراکز توزیع غذا برای جمعیتی که در آستانه قحطی قرار دارند، بخشی از سیاست عمدی و غیرانسانی اسراییل در ایجاد قحطی جمعی و سراسری است. این، غیر انسانی و جنایت علیه بشریت است».

ممتاز بلوچ افزود: «آنروا به عنوان یک راه نجات برای بیش از 2 میلیون نفر ساکن غزه عمل می کند، به آنها سرپناه ارایه می دهد و غذای حیاتی و خدمات بهداشتی اولیه فراهم می کند. مردم فلسطین در طول جنگ غیرانسانی جاری در غزه به حمایت و پشتیبانی بین المللی بیشتری نیاز دارد».

سخنگوی دستگاه دیپلماسی پاکستان همچنین گفت: «اسلام آباد به علاوه تصمیم اخیر اسراییل در مورد ساخت 3500 واحد بنای جدید در ادامه شهرک سازی های خود در کرانه باختری اشغالی را به شدیدترین وجه ممکن محکوم می کند. این اقدام اسراییل نقض قوانین بین المللی، قوانین بین المللی بشردوستانه و قطعنامه های مربوطه سازمان ملل متحد و سازمان همکاری اسلامی است. این امر چشم انداز یک کشور مستقل و همجوار فلسطین را تضعیف خواهد کرد».

وی ادامه داد: «ما از شورای امنیت سازمان ملل می خواهیم که به جنایات مقامات اشغالگر اسراییل علیه مردم فلسطین پایان دهد و به مسیولیت های خود بر اساس منشور سازمان ملل برای پایان دادن به رنج های فلسطینیان عمل کند».

پایان خبر آیت البرز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قدردانی اسلام آباد از تهران برای تامین امنیت اتباع پاکستان" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قدردانی اسلام آباد از تهران برای تامین امنیت اتباع پاکستان"، کلیک کنید.