دستور اژه ای درباره لورفتن سوالات آزمون وکالت

دستور اژه ای درباره لورفتن سوالات آزمون وکالت

رییس قوه قضاییه گفت: به بخش های ذی ربط در دستگاه قضایی ازجمله «مرکز حفاظت و اطلاعات»، «دادستانی تهران» و… دستور می دهم در رابطه با لورفتن سوالات آزمون وکالت، پیگیری ها را انجام و فرد مقصر را شناسایی و مورد تعقیب قرار دهند.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آیت البرز، حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای امروز دوشنبه (21 اسفند) طی سخنانی در نشست شورای عالی قوه قضاییه، ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: همگان باید سعی کنیم در ماه مبارک رمضان، برای تحکیم آرامش و امنیت جامعه تلاش مضاعف داشته باشیم و در کسب فضایل، ستیز با شیاطین، خیرات و مواسات، همدلی، احسان و نیکوکاری، استیفای حقوق ذی حقان و مقابله با ظلم و ظالمان و نفسانیات، کوشش دوچندان کنیم. همچنین ضروری است همگان نسبت به حفظ حرمت ماه مبارک رمضان اهتمام ویژه داشته باشند و با هنجارها مقابله کنند و خود سبب ناهنجاری نشوند. بدون تردید، ناهنجاری ها و بداخلاقی ها، کار دست انسان می دهد.  

رییس قوه قضاییه در ادامه با اشاره به سکوت و انفعال مجامع بین المللی در قبال جنایات سبعانه رژیم صهیونیستی در غزه و متعاقب آن، گزارش هیات به اصطلاح حقیقت یاب بین المللی در مورد ایران، گفت: امروز دیگر کسی نمی تواند در قبال صحتِ این گزاره که «حقوق بشر به یک ابزار سیاسی و دستاویز در نزد قدرت های زورگو تبدیل شده است» شک و تردید کند. حدود پنج ماه است که صهیونیست ها بیش از 31 هزار فلسطینی را در باریکه غزه قتل عام کرده اند و به قدری بر دامنه جنایات خود افزوده اند که دیگر این جنایات در مفاهیم و تعاریف مندرج در اساسنامه دیوان کیفری بین المللی و مصادیق جنایت جنگی و نسل کشی و کودک کشی و اِعمال گرسنگی اجباری، نمی گنجد و باید مفهوم سازی و تعریف جدیدی را در قبال آنها به کار برد. قابل تامل آنکه قدرت های قلدر جهانی نه تنها چشمان خود را به این جنایات ددمنشانه بسته اند که انواع و اقسام حمایت های تسلیحاتی و مالی را هم از صهیونیست های کودک کش به عمل می آورند؛ آنگاه همین قدرت ها، بانی و حامی تهیه گزارشی سیاسی، غیرحرفه ای و فاقد مبنای عقلانی علیه ایران در زمینه حقوق بشر می شوند! 

رییس دستگاه قضا تصریح کرد: همان شیاطین و قدرت های زورگو که در پاییز 1401 قصد به هم ریختن کشور ما و تهدید و تحدید امنیت مردم ما را داشتند و نتوانستند، بعدها با دروغ پردازی و کشته سازی و جعلیات (نظیر اینکه در فلان زندان چه می گذرد و از این قبیل مطالب کذایی که صددرصد دروغ و کذب هستند) در صدد برآمدند تا برای هیات به اصطلاح حقیقت یاب بین المللی در مورد ایران، مواد خام تهیه کنند و با الفاظ پرطمطراق، علیه منافع ملت ایران فضاسازی کنند.  
رییس عدلیه در ادامه بیان داشت: در ماه مبارک رمضان، روز قدس را در پیش داریم و باید از این روز بیش از پیش در جهت تبیین و افشای جنایات سبعانه صهیونیست ها و همچنین شناساندن حامیان آنها استفاده کنیم.

محسنی اژه ای در ادامه نشست امروز، با اشاره به مطالب مطروحه در باب لو رفتن سوالات آزمون وکالت در روز جمعه 18 اسفند، گفت: ابتدا باید توجه داشت که مسیولیت برگزاری این آزمون با سازمان سنجش بوده است و «مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه» در این خصوص مسیولیتی نداشته است؛ با این حال، به کلیه بخش های ذیربط در دستگاه قضایی از جمله «مرکز حفاظت و اطلاعات»، «دادستانی تهران» و «مرکز وکلا» دستور می دهم که در رابطه با این موضوع، پیگیری ها و بررسی های کامل و جامع را انجام دهند و هر فردی در این قضیه مقصر بوده را شناسایی و مورد تعقیب قرار دهند و با هماهنگی و همکاری «مرکز رسانه قوه قضاییه»، موضوعِ مورد اشاره را به صورت واضح و روشن برای مردم تبیین کنند و اجازه ندهند این مقوله در جامعه مبهم بماند چرا که به اعتماد مردم لطمه می زند؛ در این قضیه به صورت دقیق باید روشن شود که افشای سوالات در چه سطح و چه حدی بوده است و چه کسانی تقصیر و یا قصور داشته اند؛ در این زمینه نباید حقی از کسی ضایع شود.  

رییس قوه قضاییه در ادامه نشست امروز، با اشاره به وقوع سیل در سیستان و بلوچستان گفت: با همت و تلاش جهادگران مردمی، دولت، نیروهای مسلح و دستگاه های مختلف، بحران اولیه ی مربوط به سیل سیستان و بلوچستان، مهار شده اما کار تمام نشده است و چه بسا، وظیفه و تکلیف دستگاه قضایی از این مرحله به بعد سنگین تر است، چرا که باید با اهتمام و جدیت، مشکلات حقوقی و قضایی مردم آن منطقه را که ممکن است بواسطه وقوع سیل، عارض شده باشد، رفع گرداند؛ لذا به مقامات قضایی استان سیستان و بلوچستان دستور می دهم که مسایل و مشکلات حقوقی و قضایی را که بواسط وقوع سیل و در اثر تخریب راه ها، اراضی و دام های مردم حادث شده است، احصا کنند و با سرعت و جدیت در جهت رفع آنها گام بردارند و چنانچه در این مسیر نیازمند کمک از مرکز می باشند نیز، مراتب را به حوزه ریاست قوه قضاییه اطلاع دهند تا اتخاذ تدبیر شود.

قاضی القضات در ادامه نشست امروز، به مسیولان قضایی ذیربط دستور داد: با عنایت به تقارن ماه مبارک رمضان و عید نوروز، به آن دسته از زندانیانِ واجدشرایط که بیرون بودن شان از زندان، برای امنیت و منافع مردم و شهروندان مُضر نیست، مرخصی اعطا کنید و مدت زمان این مرخصی را با لحاظ جمیع شرایط درنظر بگیرید تا این دسته از محکومان در ایام مبارک رمضان و نوروز در کنار خانواده خود باشند.

محسنی اژه ای همچنین به مسیولان قضایی ذیربط دستور داد: امور مربوط به فهرست عفو محکومانِ واجد شرایط به مناسبت عید سعید فطر را برای تقدیم به محضر مقام معظم رهبری، هر چه سریع تر نهایی کنید تا در صورت موافقت معظم له، این محکومانِ واجد شرایط، تا قبل از عید فطر آزاد و یا با تخفیف مجازات مواجه شوند. 

رییس قوه قضاییه در پایان با گرامیداشت 22 اسفند روز بزرگداشت شهدا، گفت: همه ما مدیون شهدا و جانبازان و ایثارگران وآزادگان هستیم و باید توجه کنیم که صرفِ گرامیداشت یاد شهدا کافی نیست بلکه این گرامیداشت باید تجلی عملی داشته باشد؛ بنابراین ضروری است در مسیر شهدا گام برداریم و اهداف و آرمان های آنها را گم نکنیم؛ همچنین باید پیوسته در خدمت رسانی به خانواده معظم شهدا و جانبازان کوشا باشیم؛ در تمامی مراکز و مراجع قضایی، تکریم ارباب رجوع باید در قبال همه مراجعان انجام پذیرد و این مهم در قبال خانواده های معظم شهدا و جانبازان و آزادگان و ایثارگران باید مضاعف باشد و ضروری است تعجیل بیشتری در رفع حاجات آنها داشته باشیم.

دستور اژه ای درباره لورفتن سوالات آزمون وکالت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دستور اژه ای درباره لورفتن سوالات آزمون وکالت" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دستور اژه ای درباره لورفتن سوالات آزمون وکالت"، کلیک کنید.