ناکامی بوکسورهای ایران در انتخابی المپیک/ تایلند، آخرین امید ملی پوشان

ناکامی بوکسورهای ایران در انتخابی المپیک/ تایلند، آخرین امید ملی پوشان

تیم ملی بوکس ایران بدون کسب سهمیه المپیک در مسابقات جهانی، مسابقات ایتالیا را ترک کرد.

به گزارش آیت البرز، یک شنبه شب  (20 اسفند 1402) در ادامه رقابت های جهانی بوکس (انتخابی المپیک 2024 پاریس) که به میزبانی ایتالیا در حال برگزاری است، تنها نماینده باقی مانده ایران در این مسابقات نیز به روی رینگ رفت که با باخت مقابل حریف آمریکایی، از گردونه مسابقات کنار رفت.

در وزن 71 کیلوگرم، مسلم مقصودی که پیش از این حریفانی از فلسطین و ترینیدادوتوباگو را شکست داده بود، در سومین مبارزه خود به مصاف «عمر جونز» از آمریکا رفت که در پایان مقابل حریف خود تن به شکست داد.

با این باخت هر 6 بوکسور اعزامی ایران به این مسابقات، در کسب سهمیه المپیک از طریق رقابت های جهانی ایتالیا ناکام بودند تا عملکردی ضعیف را به ثبت برسانند.

این رقابت ها از روز یکشنبه با حضور 632 بوکسور از 112 کشور در شهر بوستو آرسیتسیو (لُمباردی ) ایتالیا آغاز شده و تا بیست و یکم همین ماه ادامه دارد. این رقابت ها حکم انتخابی المپیک پاریس را داشت و چهار نفر برتر هر وزن، مسافر المپیک می شدند. 

تیم ملی ایران با 6 بوکسور راهی ایتالیا شده بود و هدایت بوکسورهای ایران را «فونتانا»ی کوبایی به عنوان سرمربی بر عهده دارد.

ترکیب تیم اعزامی ایران به شرح زیر است:

وزن 57 کیلوگرم: دانیال شه بخش

وزن 63.5 کیلوگرم: علی حبیبی نژاد

وزن 71 کیلوگرم: مسلم مقصودی

وزن 80 کیلوگرم: میثم قشلاقی

وزن 92 کیلوگرم: پوریا امیری

وزن 92+ کیلوگرم: ایمان رمضان پور

آخرین مرحله مسابقات انتخابی المپیک 2024 پاریس در رشته بوکس، اوایل خرداد سال آینده به میزبانی تایلند برگزار می شود و بوکسورهای ایران این شانس را دارند که از طریق رقابت های قاره ای، جواز حضور در المپیک را کسب کنند.

پایان خبر آیت البرز

ناکامی بوکسورهای ایران در انتخابی المپیک/ تایلند، آخرین امید ملی پوشان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ناکامی بوکسورهای ایران در انتخابی المپیک/ تایلند، آخرین امید ملی پوشان" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ناکامی بوکسورهای ایران در انتخابی المپیک/ تایلند، آخرین امید ملی پوشان"، کلیک کنید.