آزمایشگاه مرجع منطقه ای غرب کشور افتتاح شد

آزمایشگاه مرجع منطقه ای غرب کشور افتتاح شد

آیت البرز/کرمانشاه آزمایشگاه مرجع منطقه ای غرب کشور با حضور معاون آموزشی وزیر بهداشت در کرمانشاه افتتاح شد.

دکتر ابراهیم شکیبا رییس مرکز بهداشت استان کرمانشاه، امروز(19 اسفند) در آیین افتتاح این مرکز، با بیان اینکه این آزمایشگاه خدمات رسانی به مردم غرب کشور را برعهده دارد، گفت: در این مرکز آزمایشات مولکولی مانند آزمایش کرونا، آنفلوآنزا و…. انجام می شود.

وی افزود: آزمایشات بیوشیمی، هماتولوژی، ایمنولوژی، بیماریهای منقله از آب و غذا، HPLC و TB هم از  دیگر آزمایشاتی است که در این مرکز انجام می گیرد.

رییس مرکز بهداشت استان کرمانشاه گفت: این مرکز علاوه بر انجام این آزمایشات، به عنوان مرکز تجمیعی تشخیص طبی مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه هم فعالیت دارد و تمام نمونه های آزمایشگاهی از آزمایشگاه های دولتی شهرستان کرمانشاه به این مرکز آورده می شوند.

وی افزود: با انجام آزمایش، نتایج به صورت مجازی به همان آزمایشگاه های ارسال کننده نمونه فرستاده می شود و هم پزشک و هم بیمار بصورت مجازی می توانند با داشتن شناسه مخصوص جواب آزمایش را مشاهده کنند.

شکیبا تصریح کرد: در این آزمایشگاه همچنین کارهای آموزشی هم پیگیری شده و اساتید و دانشجویان هم می توانند از تجهیزات این آزمایشگاه بهره بگیرند.

شکیبا با اشاره به ساخت این مرکز در زمینی به مساحت بیش از 1200 متر مربع، اعتبار لازم برای راه اندازی و تجهیز این مرکز را 180 میلیارد تومان عنوان کرد.

پایان خبر آیت البرز

آزمایشگاه مرجع منطقه ای غرب کشور افتتاح شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آزمایشگاه مرجع منطقه ای غرب کشور افتتاح شد" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آزمایشگاه مرجع منطقه ای غرب کشور افتتاح شد"، کلیک کنید.