تشریح عوامل مرتبط با واقعیت اجتماعی طلاق

تشریح عوامل مرتبط با واقعیت اجتماعی طلاق

عضو هییت علمی دانشگاه آزاد اسلامی، عوامل مرتبط با واقعیت اجتماعی طلاق را ازدواج اجباری، صمیمیت مخدوش شده در زوجین، نداشتن مسکن، بیکاری، اعتیاد و خیانت برشمرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آیت البرز، کرسی علمی – ترویجی با عنوان «عوامل اجتماعی و روانی موثر بر طلاق» به همت حوزه معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه ازاد اسلامی واحد مرودشت در سالن علامه طباطبایی این دانشگاه برگزار شد.

عضو هییت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرودشت با ارایه یک پژوهش کیفی در زمینه طلاق به تفسیر برساخت اجتماعی واقعیت طلاق در جامعه مورد مطالعه پرداخت.

تشریح عوامل مرتبط با واقعیت اجتماعی طلاق

سوسن سهامی عنوان کرد: یکی از تصمیمات مهم زندگی ازدواج و تشکیل خانواده است به علاوه خانواده مهم ترین و فراگیرترین واحد اجتماعی است که کارکرد های بسیار برای جامعه دارد، بنابراین بررسی علل طلاق برای فرد و جامعه بسیار بااهمیت است.

وی افزود: عوامل مرتبط با واقعیت اجتماعی طلاق عبارتند از ازدواج اجباری، صمیمیت مخدوش شده در زوجین، نداشتن مسکن، بیکاری، اعتیاد و خیانت.

در ادامه نازنین هنرپروران و نادره سهرابی نقد های خود را ارایه دادند.

مهم ترین نقد هایی که ارایه شد در حوزه پیشگیری و مقابله با معضلات طلاق آموزش های پیش ازدواج، شناخت نیاز ها، مدیریت هیجان های زوجین و همچنین شناسایی چرخه های معیوب ارتباطی و درمان و اصلاح رفتار زوجین بود.

تشریح عوامل مرتبط با واقعیت اجتماعی طلاق

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تشریح عوامل مرتبط با واقعیت اجتماعی طلاق" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تشریح عوامل مرتبط با واقعیت اجتماعی طلاق"، کلیک کنید.