به شکایت های وصولی انتخابات سریعاً رسیدگی می شود

به شکایت های وصولی انتخابات سریعاً رسیدگی می شود

به گزارش خبرگزاری آیت البرز از قزوین؛ عباس کاظمی، رییس ستاد بررسی تبلیغات انتخابات استان قزوین بیان کرد: با توجه به این که 8صبح امروز مهلت تبلیغات انتخاباتی به پایان می رسد انتظار است که همه نامزدها با رعایت قوانین نهایت همکاری را با ستاد انتخابات استان داشته باشند.

این مسیول خاطر نشان کرد: در قانون جدید انتخابات و با توجه به ظرفیت های جدیدی که در اختیار نامزدها قرار گرفته، هییت استانی بررسی تبلیغات وظیفه بررسی تمامی آثار و محصولات تبلیغی نامزدها را برعهده دارد که در این زمینه با تشکیل جلسات متعدد نظارت های لازم صورت گرفته است.

وی در ادامه گفت: در همین زمینه گزارش هایی از طرف ناظرین و همچنین نامزدها به هییت استانی بررسی تبلیغات رسیده است که همه این موارد بررسی و پیگیری های لازم در خصوص آن انجام می شود.

کاظمی افزود: از مصادیق گزارش های رسیده، استفاده کردن یکی از نامزدها از گوشی همراه در برنامه های مناظرات صدا و سیما است که طبق میثاق نامه و ضوابط قانونی که به امضای همه نامزدها رسیده باید توسط شرکت کنندگان رعایت می شد، لذا هییت بررسی تبلیغات انتخابات به تخلف صورت گرفته در این زمینه ورود کرده و به مراجع ذیصلاح قضایی اعلام خواهد شد.

این مقام مسیول خاطرنشان کرد: در حوزه انتخابیه بویین زهرا و آوج نیز یکی از نامزدها اعلام حمایت یکی از چهره های شاخص از خود را رسانه ای کرده که در این خصوص به استناد ماده46 آیین نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی باید رضایت کتبی و امضا شده شخصیت مذکور تسلیم هییت استانی بررسی تبلیغات می شد.

رییس ستاد بررسی تبلیغات انتخابات استان قزوین گفت: با توجه به این که چنین رضایت کتبی وصول نشده این موضوع تخلف محسوب می شود و مراتب جهت رسیدگی به مراجع مربوطه گزارش شده است.

گفتنی است به استناد ماده 46 آیین نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس چنانچه نامزدهای انتخاباتی بخواهند در آثار تبلیغاتی خود از اعلام نظر، نام، تصویر یا نماد شخصیتها، مقامات، اشخاص حقیقی و حقوقی (به استثنای مقامات مشمول ماده (75) قانون)، احزاب و گروه ها در تایید خود استفاده کنند، لازم است اعلام رضایت کتبی و امضا شده ایشان تسلیم هیات استانی بررسی تبلیغات شده باشد.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "به شکایت های وصولی انتخابات سریعاً رسیدگی می شود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "به شکایت های وصولی انتخابات سریعاً رسیدگی می شود"، کلیک کنید.