واکنش ایران به جنایت جدید صهیونیست ها در غزه

واکنش ایران به جنایت جدید صهیونیست ها در غزه

سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به کشتار مردم فلسطین توسط نظامیان صهیونیستی گفت «زخم غزه از حافظه انسان های آزاده و ننگ حمایت و سکوت نسبت به کشتار جمعی و نسل کشی از پیشانی مدعیان دروغین حقوق بشر پاک نخواهد شد».

به گزارش آیت البرز، «ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «بیش از  100 شهروند فلسطینی که در صف انتظار دریافت کمک های بشردوستانه در خیابان الرشید شهر غزه بودند، بر اثر حمله وحشیانه رژیم صهیونیستی به شهادت رسیدند و بیش از 800 نفر زخمی شدند». 

 اشغالگران صهیونیست امروز (پنجشنبه) به سمت هزاران شهروند فلسطینی از شمال نوار غزه و از شهر غزه، جبالیا و بیت حانون که در منطقه «شیخ عجلین» در غرب غزه منتظر رسیدن کامیون های حامل کمک های بشردوستانه بودند، شلیک کردند که در آخرین آمار، 109 نفر شهید و ده ها نفر دیگر مجروح شده اند. 

دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران در ادامه نوشت: «زخم غزه از حافظه انسان های آزاده جهان و ننگ حمایت و سکوت نسبت به کشتار جمعی و نسل کشی از پیشانی مدعیان دروغین حقوق بشر در آمریکا و اروپا پاک نخواهد شد».

سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه از احتمال افزایش شمار شهدای این حمله خبر داد و از جامعه بین الملل خواست این کشتار رژیم صهیونیستی را متوقف کرده و گذرگاه امن انسان دوستانه ای را برای انتقال کمک ها ایجاد کند.

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل نیز در واکنش به این جنایت گفت: «اسراییل مرتکب جنایات جنگی متعددی در غزه شده و شرایط غزه شبیه به یک حمام خون است».

جنبش حماس هم از اتحادیه عرب و شورای امنیت خواست جهت اتخاذ تصمیماتی که رژیم صهیونیستی را به متوقف کردن کشتار جمعی و پاکسازی نژادی در غزه ملزم کند، نشست فوری برگزار کنند.

پایان خبر آیت البرز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واکنش ایران به جنایت جدید صهیونیست ها در غزه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واکنش ایران به جنایت جدید صهیونیست ها در غزه"، کلیک کنید.