دولت بایدن درباره استفاده تسلیحات آمریکایی از تل آویو تعهدنامه می خواهد

دولت بایدن درباره استفاده تسلیحات آمریکایی از تل آویو تعهدنامه می خواهد

تارنمای آمریکایی «آکسیوس» فاش کرد که دولت جو بایدن به رژیم صهیونیستی تا اواسط ماه مارس آینده فرصت داده است تا نامه تعهد به قوانین بین المللی در مورد استفاده از تسلیحات آمریکایی و اجازه ورود کمک ها به غزه را امضا کند.

به گزارش آیت البرز، این وبگاه آمریکایی به نقل از سه مقام آمریکایی و صهیونیست افزود که اگر تل آویو تا تاریخ مشخص شده تضمینی ارایه نکند، دولت آمریکا انتقال تسلیحات به این رژیم را متوقف خواهد کرد.

طبق گزارش آکسیوس، این ضمانت ها در حال حاضر طبق یادداشتی که جو بایدن، رییس جمهور آمریکا در اوایل ماه جاری صادر کرد، الزامی است، اگرچه به طور خاص به اسراییل مربوط نمی شود.

با این حال، سیاست جدید پس از آن اتخاذ شد که برخی از سناتورهای دموکرات نسبت به عملیات نظامی اشغالگران در غزه ابراز نگرانی کردند. براساس این سیاست جدید در صورت ارایه ندادن ضمانت ها در موعد مقرر، انتقال تسلیحات آمریکا به رژیم صهیونیستی به طور موقت متوقف خواهد شد.

یادداشت امنیت ملی که در هشت فوریه منتشر شد، بیان می کند که هر دولتی قبل از عرضه تسلیحات آمریکایی باید «ضمانت های کتبی معتبر» را به ایالات متحده ارایه کند که از چنین سلاح هایی مطابق با قوانین بشردوستانه بین المللی استفاده خواهد کرد.

این یادداشت همچنین تاکید می کند که دولتی که از سلاح های آمریکایی در مناطق درگیری استفاده می کند، باید «ضمانت های کتبی معتبر» را ارایه کند که «به طور خودسرانه چه مستقیم و چه غیرمستقیم در انتقال یا تحویل تسلیحات آمریکایی جلوگیری، ممانعت و اعمال محدودیت نخواهد شد».

این وبگاه اشاره کرد مقامات آمریکایی در واشنگتن و تل آویو روز سه شنبه به طور رسمی همتایان صهیونیست خود را در خصوص این سیاست جدید مطلع ساختند و پیش نویس نامه ای را که برای رعایت آن باید امضا می کردند به صهیونیست ها ارایه کردند.

پایان خبر آیت البرز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دولت بایدن درباره استفاده تسلیحات آمریکایی از تل آویو تعهدنامه می خواهد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دولت بایدن درباره استفاده تسلیحات آمریکایی از تل آویو تعهدنامه می خواهد"، کلیک کنید.