رشد تولید نفت ایران فراتر از انتظارات بود

صندوق بین المللی پول:

رشد تولید نفت ایران فراتر از انتظارات بود

صندوق بین المللی پول افزایش برآورد خود از رشد اقتصادی ایران را ناشی افزایش بیش از انتظار تولید نفت ایران عنوان کرد.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری علم وفناوری آیت البرز، صندوق بین المللی پول در گزارش های دوره ای که از برآورد شاخص های کلان اقتصادی کشور های جهان منتشر می کند، اخیرا رشد اقتصادی ایران را نسبت به پیش بینی های خود افزایش قابل توجهی داده است.

بر اساس برآورد جدید این نهاد بین المللی، رشد اقتصادی ایران در سال 2023 با افزایش قابل توجه نسبت به سال قبل از آن به 5.4 درصد رسیده است. این در حالی است که صندوق بین المللی پول پیش از این برآورد کرده بود که رشد اقتصادی ایران در سال 2023 به 3 درصد خواهد رسید.

صندوق بین المللی پول همچنین پیش بینی خود از رشد اقتصادی ایران در سال 2024 را نسبت به گزارش سه ماه پیش خود افزایش داده و به 3.7 درصد رسانده است. در گزارش ماه اکتبر 2023 این سازمان رشد 2.5 درصدی برای اقتصاد ایران طی سال 2024 پیش بینی شده بود.

صندوق بین المللی پول در گزارشی که درباره وضعیت اقتصادی کشور های منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا منتشر کرده به موضوع افزایش رشد اقتصادی ایران نسبت به پیش بینی ها اشاره کرده و دلیل آن را افزایش بیش از انتظار تولید نفت ایران عنوان کرده است.

بر اساس داده های صندوق بین المللی پول، تولید نفت ایران در سال جدید میلادی از 2.7 میلیون بشکه در روز عبور کرده که 700 هزار بشکه بیشتر از سال 2020 (دولت گذشته) است.

رشد تولید نفت ایران فراتر از انتظارات بود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رشد تولید نفت ایران فراتر از انتظارات بود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رشد تولید نفت ایران فراتر از انتظارات بود"، کلیک کنید.