جزییات جدید از مذاکرات پاریس درباره آتش بس در غزه

جزییات جدید از مذاکرات پاریس درباره آتش بس در غزه

وب گاه آمریکایی آکسیوس به نقل از دو منبع گزارش داد «در جریان مذاکرات پاریس پیشرفت هایی حاصل شده است که ممکن است در چند روز آینده به مذاکرات جدی تری بر سر توافق درباره جنگ غزه، آتش بس و تبادل اسرا منجر شود».

به گزارش آیت البرز، این وبگاه خبری نوشت به گفته این منابع، مقامات آمریکایی، قطری و مصری روز جمعه در جریان یک نشست کلیدی در پاریس، چارچوب جدید و دقیق تری را برای تبادل اسرا به مذاکره کنندگان صهیونیستی ارایه کردند.

این منابع گفتند: چارچوب به روز شده پیشنهاد می کند که حماس در ازای آتش بس 6 هفته ای و آزادی صدها اسیر فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی، حدود 40 اسیر صهیونیستی در غزه را آزاد کند.

دو منبع مذکور گفتند در جریان مذاکرات پاریس پیشرفت هایی حاصل شده است که می تواند در چند روز آینده به مذاکرات جدی تری بر سر این توافق منجر شود.

یک مقام ارشد آمریکایی هم گفت: پیشرفت هایی در مذاکرات در مورد تبادل اسرا در پاریس در روز جمعه حاصل شد، اما فاصله زیادی تا دستیابی به توافق وجود دارد.

آکسیوس گزارش کرد هییت صهیونیستی صبح امروز پس از شرکت در مذاکرات از پاریس بازگشت و کابینه جنگی را در جریان نتایج جدید مذاکرات پاریس قرار خواهد داد. درصورت موافقت کابینه با این طرح جدید که پیشنهاد آمریکا و دیگر میانجی هاست، مذاکرات در پاریس طی روزهای آینده ادامه پیدا می کند.

یک منبع آگاه از مذاکرات تاکید کرد  انجام مذاکرات مفصل همچنان به این مساله بستگی دارد که مذاکره کنندگان قطری و مصری حماس را متقاعد کنند که با چارچوب جدید نیز موافقت کند.

آکسیوس گزارش کرد «ویلیام برنز» رییس سیا، «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» نخست وزیر قطر و «عباس کامل» مدیر اطلاعات مصر در این مذاکرات شرکت کردند.

در همین زمینه پایگاه خبری العربیه گزارش کرد در مذاکرات در پاریس درباره جنگ غزه، یک طرح 3 مرحله ای بررسی شد.

خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از منابعی در جنبش «حماس» گزارش کرد توافق پاریس با رژیم صهیونیستی شامل آتش بسی 6 هفته ای و آزادی و تبادل 200 الی 300 فلسطینی با 35 الی 40 اسیر صهیونیستی می شود.

تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش کرد پیشرفت در مذاکرات پاریس ممکن است به زودی به انعقاد قراردادی درباره تبادل اسرا منجر شود.

رسانه های صهیونیستی هم گزارش کردند در مذاکرات پاریس در مورد چارچوب به روز شده درخصوص تبادل اسرا توافق شده است.

این رسانه ها به نقل از یک مقام مسیول گزارش کردند: با اینکه حماس از برخی از مطالبات خود چشم پوشی کرده اما کماکان از دست یابی به توافق دور هستیم.

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی هم گزارش داد گزارش ها درباره نتایج مذاکرات پاریس تا حدودی اغراق آمیز است. مذاکرات پاریس پیشرفتی داشته است اما حماس با آنچه رژیم صهیونیستی مایل به پذیرش آن است.

پایان خبر آیت البرز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جزییات جدید از مذاکرات پاریس درباره آتش بس در غزه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جزییات جدید از مذاکرات پاریس درباره آتش بس در غزه"، کلیک کنید.