یک بالون مشکوک دیگر بالا سر آمریکا آمد!

یک بالون مشکوک دیگر بالا سر آمریکا آمد!

سی بی اس در گزارشی اعلام کرد که ارتش آمریکا بالون در حال عبور از غرب کشور را در اوایل روز جمعه ردیابی کرده است.

NORAD، فرماندهی نظامی مسیول دفاع هوایی بر فراز آمریکا و کانادا، بعداً تایید کرد که این شی را شناسایی کرده است و گفت که بین 43000 تا 45000 پا شناور است. حضور این شی به اندازه ای باعث نگرانی شد که فرماندهی، هواپیمایی را برای تحقیق فرستاد. NORAD در بیانیه ای گفت: این بالون توسط جنگنده ها بر فراز یوتا رهگیری شد و آنها تشخیص دادند که قابل مانور نیست و تهدیدی برای امنیت ملی ندارد اما ردیابی و نظارت بر بالون ادامه خواهد داشت.

یکی از مقامات آمریکایی به سی بی اس نیوز گفت که انتظار می رود بالون تا جمعه شب بر فراز جورجیا باشد. این مقام گفت که به نظر می رسد بالون از مایلار Mylar ( نوعی پلی اتیلین) ساخته شده و دارای یک جعبه مکعبی شکل کوچک است که در هر طرف حدود دو فوت طول دارد و زیر آن آویزان شده است. منشا و هدف آن ناشناخته است.

این ردیابی یک سال پس از آن رخ می دهد که تنش ها بین ایالات متحده و چین پس از پرواز چند روزه یک بالن چینی حامل تجهیزات جاسوسی پیشرفته بر فراز قاره آمریکا به اوج خود رسید. وزارت امور خارجه چین گفت که این بالون برای جمع آوری اطلاعات آب و هوا بوده و به دلیل وزش باد شدید از مسیر برنامه ریزی شده خود فاصله زیادی گرفته است. ارتش ایالات متحده در نهایت آن را در سواحل کارولینای جنوبی در 4 فوریه 2023 سرنگون کرد و لاشه آن را پیدا کرد. این بالون جاسوسی برای بایدن که با انتقاد جمهوری خواهان به دلیل تصمیمش برای اجازه عبور از ایالات متحده برای نزدیک به یک هفته قبل از دستور سرنگونی آن مواجه شد، به یک سردرد سیاسی تبدیل شد. مقامات بایدن گفتند که منتظر ماندند تا بالون نزدیک ساحل برسد و خطر برای غیرنظامیان روی زمین را به حداقل برسانند. اما قانونگذاران این سوال را مطرح کردند که چرا آن را در نزدیکی ساحل آلاسکا، قبل از عبور از ایالات متحده، پایین نیاوردند.

اگرچه پنتاگون در نهایت به این نتیجه رسید که بالون اطلاعاتی را به چین منتقل نکند، اما حضور آن ارتش ایالات متحده را در حالت آماده باش برای سایر اشیاء در حریم هوایی ایالات متحده قرار داد. طی هفته های بعد، جت های جنگنده چندین شی ناشناس را بر فراز ایالات متحده و کانادا ساقط کردند. ارتش نتوانست هیچ زباله ای از آن اشیاء پیدا کند و به دلیل شرایط آب و هوایی خطرناک جست و جو متوقف شد. بایدن گفت که گمان نمی رود اشیاء ناشناس به برنامه بالون جاسوسی چین مرتبط باشند. رییس جمهور گفت: ارزیابی فعلی جامعه اطلاعاتی این است که این سه شی عمدتاً بالون هایی بوده اند که به شرکت های خصوصی، موسسات تفریحی یا تحقیقاتی در حال مطالعه آب وهوا یا انجام تحقیقات علمی دیگر بسته شده اند.

بالون جاسوسی چین به نقطه اصلی اختلاف دیپلماتیک بین ایالات متحده و چین تبدیل شد و آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه، سفر خود به پکن را در فوریه 2023 لغو کرد. بلینکن در نهایت این سفر را در ماه ژوین انجام داد تا تلاش کند تنش های فزاینده بر سر تعدادی از مسایل را کاهش دهد؛ مسایلی از جمله بالون و اقدامات ارتش چین در دریای چین جنوبی.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "یک بالون مشکوک دیگر بالا سر آمریکا آمد!" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "یک بالون مشکوک دیگر بالا سر آمریکا آمد!"، کلیک کنید.