روشی اعجاب انگیز برای تولید آهن کشف شد

با هدف کاهش انتشار گاز های گلخانه ای؛

روشی اعجاب انگیز برای تولید آهن کشف شد

تیمی از شیمیدانان با هدف کاهش انتشار گاز های گلخانه ای، روشی سازگار با محیط زیست برای تولید آهن، جزء اصلی فولاد، ابداع کرده اند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آیت البرز به نقل از مجلۀ ساینس؛ تیمی از شیمیدانان با هدف کاهش انتشار گازهای گلخانه ای، روشی سازگار با محیط زیست برای تولید آهن، جزء اصلی فولاد، ابداع کرده اند.

این رویکرد با استفاده از الکتریسیته برای تبدیل سنگ آهن و آب شور به فلز آهن و سایر مواد شیمیایی مفید صنعتی، می تواند از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشد، با انرژی حاصل از نیروگاه های بادی و خورشیدی کار کند و حتی با مصرف دی اکسید کربن میزان انتشار کربن منفی داشته باشد.

این فرآیند حاصل بازنگری در یک روش صنعتی برای تولید کلر از آب شور و تطبیق آن برای تولید آهن است. با وارد کردن ذرات اکسید آهن به کاتد یک سلول الکتروشیمیایی، تصفیه آهن و تولید کلر حاصل می شود.

با اینکه این فرایند مزایایی مانند کارکرد در دماهای پایین و سازگاری با الکتریسیته تجدیدپذیر متناوب دارد، اما هنوز چالش هایی مانند تولید بیش از حد گاز کلر و نیاز به تصفیه اکسید آهن پیش روی آن وجود دارد که باید بر آن غلبه کرد.

علی رغم این چالش ها، این فرآیند در نهایت می تواند با تولید مقادیر قابل توجهی آهن و کلر بدون انتشار گاز دی اکسید کربن، فشار تولید آهن بر محیط زیست را کاهش دهد. هرچند این فرایند در حال حاضر در مراحل آزمایشی است، اگر موانع پیش رو برطرف شوند، در آیندۀ نزدیک می توان تولید را در مقیاس صنعتی رساند.

روشی اعجاب انگیز برای تولید آهن کشف شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "روشی اعجاب انگیز برای تولید آهن کشف شد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "روشی اعجاب انگیز برای تولید آهن کشف شد"، کلیک کنید.