تاکسی های برقی ایران در روسیه!/ عکس

به گزارش خبرگزاری آیت البرز، حتماً همه شما نام عجیب و غریب JMEV Yi یا همان لونا EV را شنیده اید و حتا این خودرو را در نمایشگاه خودرو تهران، اتواکسپو تهران، نیز رویت کرده اید. اکنون رسانه های روسی خبر از مونتاژ این خودرو در روسیه داده اند. لونا EV در روسیه تحت نام Amberauto A5 عرضه خواهد شد.

براساس گزارش اسب بخار، این خودرو از برند نوپای JMEV چین است که در واقع، جوینت ونچر رنو و جیانگ لینگ به شمار می آید. جالب است بدانید که این خودرو در برخی بازارها تحت نام Renault Yi شناخته می شود.

تاکسی های برقی ایران در روسیه!/ عکس

این خودرو از نظر ظاهری همانند بیش تر خودروهای برقی روز دنیا ظاهر مدرنی دارد و براساس ترند روز دنیا طراحی شده است. در نمای جلوی این خودروی برقی چراغ های روز در بالاترین بخش قرار گرفته اند که از دو طرف تا روی سپر جلو کشیده شده اند. همچنین چراغ های اصلی نیز داخل سپر کار شده و یک طرح جلوپنجره نیز انتهای بخش میانی سپر قرار گرفته است.

در نمای کناری به دلیل استفاده از خطوط و زوایای مختلف سبب شده است آیرودینامیک این خودروی برقی ضریب خوبی داشته باشد. در نمای عقب آن نیز سادگی طراحی دیگر بخش ها همچنان ادامه یافته است و چراغ های اصلی با این که بسیار باریک طراحی شده اما از دو طرف تا انتهای سپر عقب کشیده شده اند. محل نصب پلاک روی درِ صندوق است و بر روی سپر تنها یک دیفیوزر بسیار ساده مشکی رنگ تعبیه شده است تا بیش از پیش نشان دهد که با یک خودروی برقی روبه رو هستیم.

تاکسی های برقی ایران در روسیه!/ عکس

داخل کابین این خودروی برقی نیز همچنان مانند نمای بیرونی ظاهر مدرن و به روزی دارد، که در آن، پنل مربوط به سیستم مالتی مدیا به سبک بیش تر خودروهای امروزی با کلاستر خودرو به صورت یکپارچه درآمده است و پس از آن، دریچه های سیستم تهویه مطبوع و پنل کنترل سیستم تهویه مطبوع قرار گرفته اند. مقابل راننده نیز یک فرمان Dکات به همراه کلیدهای کنترلی قرار گرفته است. همچنین نکته مثبت دیگر کابین این خودروی برقی کیفیت خوب متریال به کاررفته در آن است که حس بسیار خوبی را به سرنشینان القا می کند. نکته ای که در امبراتو A5 به چشم می آید برخورداری آن از امکاناتی همچون سیستم مالتی مدیا، کروز کنترل، رادار هشدار برخورد از جلو، رادار بین خطوط، ترمز پارک برقی و اتوهلد، سیستم کنترل پایداری، استارت و ورود بدون کلید، گرم کن صندلی های جلو و… است که بسیاری از این موارد در تاکسی برقی ایران خودرو، لونا، حذف شده اند.

تاکسی های برقی ایران در روسیه!/ عکس

این خودرو دارای ابعادی به طول 4675 میلی متر، عرض 1835 میلی متر و ارتفاع 1480 میلی متر و فاصله محوری آن هم 2750 میلی متر است.

امبراتو A5 یا JMEV Yi در روسیه دارای ظرفیت باتری 60.2 کیلووات ساعت است که با یک بار شارژ کامل در شرایط استاندارد، قادر به پیمایش بیش از 400 کیلومتر است. پیشرانه JMEV قادر به تولید حداکثر توان 160 اسب بخار و گشتاور 225 نیوتن متر است.

در پایان به نظر می رسد پس از بحران های ایجادشده در بازار خودرو روسیه، که در اثر شروع جنگ این کشور با اوکراین به وقوع پیوستند، بازار خودروی روسیه نیز بسیار به ایران شبیه شده و در واقع بستر مناسب دیگری برای چینی های فرصت طلب پدید آورده است تا دقیقاً همگام با ایران، بسیاری از محصولات خود از برندهای نوپا را در این کشور نیز عرضه نمایند و از این طریق به رشد و شکوفایی هر چه بیش تر صنعت خود کمک کنند. البته چینی ها در روسیه، برخلاف ایران خودروهای رده بالای خود، برندهایی همچون بی وای دی، زیکر و جیلی را نیز عرضه می کنند.

227227

تاکسی های برقی ایران در روسیه!/ عکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تاکسی های برقی ایران در روسیه!/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تاکسی های برقی ایران در روسیه!/ عکس"، کلیک کنید.