حماس: مقاومت تنها راه ملت فلسطین است

حماس: مقاومت تنها راه ملت فلسطین است

عضو ارشد حماس شامگاه چهارشنبه تاکید کرد در مقابل اقدامات رژیم صهیونیستی، تنها راه برای ملت فلسطین مقاومت است.

به گزارش آیت البرز، «اسامه حمدان» عضو ارشد حماس در گفت وگو با سایت خبری المیادین در رابطه با تصویب پیشنهاد «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره مخالفت با تشکیل کشور فلسطین به صورت یکجانبه در پارلمان این رژیم گفت این اقدام تایید می کند که تنها راه برای مردم فلسطین مقاومت است. مقاومت امروز پایانی بر رویای هذیانی نتانیاهو برای اجرای پروژه ایدیولوژیک صهیونیستی است.

وی در ادامه تاکید کرد آنچه دولت آمریکا می گوید نشان دهنده یک عملیات گمراه کننده با هدف ایجاد حالت فشار بر مقاومت است و این اقدام موفقیتی در پی نخواهد داشت.

اسامه حمدان افزود پروژه مقاومت مربوط به کسی نیست هرچند که این افراد ارزشمند و بااهمیت هستند، بلکه پروژه مردم فلسطین است. روابط بین گروه های محور مقاومت با خون و فداکاری نوشته و بافته شده است و تبلیغات سیاه نمی تواند آن را مخدوش کند.

این رهبر حماس در رابطه با عملیات زمینی احتمالی رژیم صهیونیستی در شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه گفت اشغالگران تا این لحظه برای انجام عملیات در رفح مردد هستند زیرا تمامی عملیات هایی که در غزه انجام داده اند بی نتیجه مانده است.

وی در رابطه با موضع آمریکا هم تصریح کرد دولت آمریکا هرگز میانجی یا بی طرف نبوده، بلکه همیشه شریک اشغالگر بوده است. یکی از مهم ترین نتایج عملیات «طوفان الاقصی» این است که برنامه های دولت آمریکا برای ترسیم منطقه و آینده آن بر اساس منافع واشنگتن و اشغالگر متوقف شد.

حمدان تاکید کرد: ما منتظر نیستیم که کسی پیروزی را به ما بدهد، بلکه خودمان آن را می سازیم و اروپا باید با آن همزیستی کند زیرا همسایه مستقیم منطقه ما است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد مقاومت نمی تواند ادامه تجاوز، محاصره و گرسنگی را بپذیرد و این مسایل باید در حل اتفاقات جاری در اولویت قرار بگیرد. اکنون توپ در زمین آمریکایی ها و صهیونیست ها است و اگر آنها بر ادامه نسل کشی پافشاری کنند، مقاومت چاره ای جز ادامه دفاع از خود ندارد.

حمدان با اشاره به محدودیت های رژیم صهیونیستی در انتقال کمک های انسانی به نوار غزه گفت: ما نمی پذیریم که اسراییلی ها ورود کمک ها به غزه را محاصره کنند زیرا این مرزهای مصر و فلسطین است و نباید مشمول شرط و شروط اسراییلی ها قرار بگیرد.

این رهبر حماس در پایان به محدودیت های رژیم صهیونیستی علیه نمازگزاران فلسطین در مسجدالاقصی در ماه رمضان پرداخت و تاکید کرد کابینه اشغالگر برای اعمال محدودیت بر نمازگزاران در الاقصی تحت فشار قرار دارد و این اقدام عواقبی خواهد داشت.

پایان خبر آیت البرز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حماس: مقاومت تنها راه ملت فلسطین است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حماس: مقاومت تنها راه ملت فلسطین است"، کلیک کنید.