بازگشت زمستان؛ فهرست همه استان هایی که برفی و بارانی می شوند

بازگشت زمستان؛ فهرست همه استان هایی که برفی و بارانی می شوند

به گزارش آیت البرز، کارشناس هواشناسی در صدا و سیما گفت: سامانه بارشی جدید از شنبه وارد کشور شده و مناطق غربی کشور را بارانی می کند، از روز یکشنبه هم برای همه 31 استان بارش باران و برف پیش بینی می کنیم.

همچنین سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ با اشاره به نفوذ و فعالیت سامانه بارشی آورده است: بارش باران و برف، وزش باد، کاهش محسوس دما، در گردنه ها و نواحی کوهستانی کولاک برف و مه، در مناطق جنوبی رگبارورعدوبرق و احتمال تگرگ جمعه (4 اسفندماه) در گیلان، اردبیل، آذربایجان شرقی و شمال آذربایجان غربی و شنبه (5 اسفندماه) در شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، کردستان، زنجان، همدان، مرکزی، قزوین، قم، البرز، شمال تهران، ارتفاعات سمنان، کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، خوزستان، بوشهر، فارس، کرمان، هرمزگان پیش بینی می شود.

حاکمیت این شرایط جوی یک شنبه (6 اسفندماه) در آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، لرستان، اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، فارس، ارتفاعات خوزستان، قم، قزوین، زنجان، تهران، شمال و غرب سمنان، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، یزد، کرمان، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و هرمزگان و دوشنبه (7 اسفندماه) در شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، قزوین، البرز، تهران، سمنان، قم، مرکزی اصفهان، یزد، کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان دور از انتظار نیست.

در این شرایط جوی احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، احتمال جاری شدن روان آب، مه آلودگی، وزش باد و کولاک برف، کاهش محسوس دما و احتمال یخ زنی سطح جاده ها در نواحی سردسیر، لغزندگی و کاهش دید در جاده های کوهستانی و گردنه ها و احتمال خسارت به سازه های موقت وجود دارد بنابراین سازمان هواشناسی نسبت به خودداری از توقف در بستر و حاشیه رودخانه ها، احتیاط در عبور از حاشیه مسیل ها، احتیاط در فعالیت های کوه نوردی و جابجایی عشایر، آمادگی دستگاه های اجرایی و امدادی و پاک سازی دهانه پل ها، لایروبی کانال ها و آب روها و انتقال محصولات کشاورزی به انبارهای استاندارد و احتیاط در رانندگی، محکم سازی سازه های موقت به ویژه موکب های برپا شده توصیه می شود.

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسیولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

بازگشت زمستان؛ فهرست همه استان هایی که برفی و بارانی می شوند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بازگشت زمستان؛ فهرست همه استان هایی که برفی و بارانی می شوند" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بازگشت زمستان؛ فهرست همه استان هایی که برفی و بارانی می شوند"، کلیک کنید.