لاوروف برای صلح روسیه و اوکراین شرط گذاشت

لاوروف برای صلح روسیه و اوکراین شرط گذاشت

به گزارش آیت البرز، «سرگیی لاوروف» وزیر خارجه روسیه گفت اوکراین و حامیان غربی این کشور هیچ تمایلی برای پایان دادن به درگیری با روسیه ندارند. او گفت برای برقراری صلح در اوکراین، این کشور باید به موضع «بی طرف و غیرهسته ای» بازگشته و «واقعیت های ارضی جدید» را بپذیرد.

لاوروف در گفت وگو با یک رسانه برزیلی گفت روسیه از راهکار دیپلماتیک در مسیله اوکراین استقبال می کند، اما «کی یف و غرب عزم سیاسی لازم را برای حل این مناقشه» نشان نمی دهند.

به گفته وزیر خارجه روسیه، سران اوکراین و حامیان این کشور همچنان بر فرمول صلح «ولودیمیر زلنسکی» رییس جمهور اوکراین پافشاری می کنند؛ طرحی که به گفته لاوروف «یک ضرب الاجل غیرقابل قبول برای روسیه» است. او گفت اوکراین و مقامات غربی هر پیشنهاد دیگری برای پایان این جنگ به غیراز پیشنهاد زلنسکی را چشم بسته رد می کنند.

به گزارش آیت البرز، لاوروف گفت: «ما هیچ گزینه ای نداریم. عملیات نظامی ویژه ادامه می یابد تا به اهداف خود دست یابیم.»

روسیه در آغاز جنگ اوکراین در فوریه 2022 «نازی زدایی و غیرنظامی سازی» اوکراین را از اهداف و «خواست اوکراین برای پیوستن به ناتو» را از انگیزه های حمله خود به این کشور عنوان کرد.

وزیر خارجه روسیه گفت نسبت به احیای روابط میان روسیه و اتحادیه اروپا بدبین است و همچنین متذکر شد که هر دو حزب جمهوری خواه و دموکرات ایالات متحده، روسیه را «یک تهدید و یک دشمن» می دانند. او در این باره گفت: ما متوهم نیستیم. انتظار نداریم آمریکا در آینده نزدیک رویه ضدروسیه خود را تغییر دهد.

«ولادیمیر پوتین» رییس جمهور روسیه در اوایل هفته جاری گفت روسیه بر خلاف کشورهای ناتو، مناقشه اوکراین را به چشم «مسیله مرگ و زندگی» می بیند.

او در اوایل ماه میلادی جاری در گفت وگو با «تاکر کارلسن» مجری سرشناس و جنجالی آمریکایی گفت روسیه هنوز به هدف خود برای ازبین بردن ایدیولوژی نازیسم در اوکراین دست نیافته است.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لاوروف برای صلح روسیه و اوکراین شرط گذاشت" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لاوروف برای صلح روسیه و اوکراین شرط گذاشت"، کلیک کنید.