صدور سند تک برگ بیش از 50 درصد از اراضی کشاورزی لرستان

صدور سند تک برگ بیش از 50 درصد از اراضی کشاورزی لرستان

به گزارش آیت البرز لرستان، سید عماد شاهرخی، یکم اسفندماه، در شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی که با حضور وزیر کشور در اتاق بازرگانی لرستان برگزار شد، اظهار کرد: در دولت سیزدهم در بخش کشاورزی 239 واحد که به سرمایه در گردش نیاز داشتند به چرخه تولید بازگشتند.

وی با اشاره به اینکه حلقه مفقوده ما پایانه صادراتی است که در حال حاضر سرمایه گذار آن را داریم و نیاز به تسهیلات دارد که پایانه صادراتی را برای کل محصولات استان داشته باشیم، افزود: در بحث محصولات کشاورزی رشد خوبی داشتیم، تولید ما در گندم آبی 11 تن در هکتار و گندم دیم 6.2 تن در هکتار است.

شاهرخی ادامه داد: در دولت سیزدهم از 123 هزار تن به 530 هزار تن برداشت گندم با 4.5 برابر رشد داشتیم و برنامه دو ساله داریم که برداشت میانگین به شش تن برسد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان تصریح کرد: سال زراعی قبل 11 درصد افزایش تولید گندم داشتیم که طبق تفاهم نامه که با ستاد اجرای فرمان امام داریم باید به 25 درصد برسیم.

وی افزود: در بحث یکپارچه سازی تا امروز 1243 هکتار زمین یکپارچه سازی شده است و این طرح مورد استقبال کشاورزان قرار گرفته است.

شاهرخی اضافه کرد: کار بزرگی که در دولت سیزدهم انجام شده رفع تداخلات بوده که تا قبل از 76 پلاک انجام شده و طی دو سال بیش از 500 درصد رشد داشته است و 80 درصد رفت تداخلات استان انجام شده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان افزود: تا قبل از دولت سیزدهم چهار درصد اسناد کشاورزی صادر شده بود و الان بیش از 50 درصد اراضی کشاورزی سند تک برگ دریافت کردند.

وی بیان کرد: در حوزه آب نیز کار دانش بنیان انجام شده است، اعتبارت قطره چکانی داریم بیش از حدود دو همت پروژه های شناسایی شده و مطالعات در حوزه آبخیزداری داریم، در طرح هایی که با قرارگاه محرومیت زدایی امام حسن مجتبی(ع) داریم یکی از اولویت های ما پروژه های آبخیزداری است.

شاهرخی تصریح کرد: در شهرستان ازنا قطب تولید لوبیای کشور هستیم، الان یک دستگاه آمده که همزمان با کشت لوبیا نوار تیپ را نیز کار می گذارد که 70 درصد صرفه جویی آب و 30 درصد افزایش بازدهی دارد اگر بتوانیم تسهیلات لازم را در اختیار کشاورزان جهت تهیه این دستگاه ها قرار دهیم می تواند در افزایش تولید لوبیا در کشور و استان تاثیرگذار باشد.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "صدور سند تک برگ بیش از 50 درصد از اراضی کشاورزی لرستان" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "صدور سند تک برگ بیش از 50 درصد از اراضی کشاورزی لرستان"، کلیک کنید.