عرضه شیر خشک یارانه ای با کد ملی نوزاد/ نحوه تامین شیر خشک برای اتباع

عرضه شیر خشک یارانه ای با کد ملی نوزاد/ نحوه تامین شیر خشک برای اتباع

رییس سازمان غذا و دارو با تاکید بر روند پایدار و ایجاد ثبات در تولید، تامین و توزیع شیر خشک در کشور، گفت: ایرانیان با ارایه کد ملی و اتباع با ارایه شناسه یکتا می توانند شیر خشک یارانه ای را با قیمت قبل از داروخانه ها دریافت کنند.

دکتر حیدر محمدی در حاشیه نمایشگاه رسانه های ایران در گفت وگو با آیت البرز، درباره شرایط دریافت شیرخشک برای کودکان فاقد شناسنامه، اظهار کرد: ثبت احوال حتی به صورت آنلاین نیز شناسنامه صادر می کند و دیگر مشکل صدور شناسنامه وجود ندارد، اما مشکل اصلی این است که برخی از افراد ملیت مشخصی ندارند.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در جهت ساماندهی تولید و عرضه شیرخشک در کشور و اصلاحات ارزی صورت گرفته در این حوزه، افزود: در این راستا برای کودکان کشور و با ارایه کد ملی امکان خرید شیرخشک یارانه ای و با قیمت قبلی از داروخانه فراهم است. اتباع نیز باید از اداره امور اتباع و مهاجرین خارجی شناسه یکتا دریافت کنند.

رییس سازمان غذا و دارو با تاکید بر اینکه در هر صورت برای دریافت شیر خشک یارانه ای، نیاز است که مشخص باشد محصول به چه کسانی ارایه شده؛ افزود: پیش از این به شیرخشک ارز 4200 تومانی تعلق می گرفت؛ بنابراین به دلیل اختلاف قیمت موجود، احتمال خروج شیرخشک ها از زنجیره و قاچاق معکوس آن و یا استفاده در مصارف دیگر نظیر شیرینی فروشی ها و … وجود داشت. به همین دلیل طرح اصلاح ارز ترجیحی شیرخشک پیگیری شد و با اجرای این طرح مقرر شد به کودکان زیر دو سال ماهانه 10 قوطی شیرخشک و با همان قیمت قبلی ارایه شود. بر همین اساس هم عرضه شیرخشک با کد ملی نوزاد و ثبت در سامانه تی تک در داروخانه ها از 20 مهرماه امسال الزام آور شد تا طول زنجیره تامین تا مصرف قابل رصد باشد.

وی درباره اتباع توضیح داد: در این خصوص با اداره امور اتباع و مهاجرین خارجی که زیر مجموعه وزارت کشور است مذاکره ای داشتیم و ظاهرا سامانه ای را ایجاد کرده اند که تمام اتباع، خود را در این سامانه اظهار کنند و در صورتی که وزارت کشور تایید کرد بتوانند از سهمیه شیرخشک یارانه ای استفاده کنند.

محمدی به آیت البرز گفت: بنابراین باتوجه به اصلاحات ارزی صورت گرفته، غیر از کودکان زیر دو سال، سایرین می توانند شیرخشک را با قیمت آزاد و غیریارانه ای خرید کنند.

پایان خبر آیت البرز

عرضه شیر خشک یارانه ای با کد ملی نوزاد/ نحوه تامین شیر خشک برای اتباع

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عرضه شیر خشک یارانه ای با کد ملی نوزاد/ نحوه تامین شیر خشک برای اتباع" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عرضه شیر خشک یارانه ای با کد ملی نوزاد/ نحوه تامین شیر خشک برای اتباع"، کلیک کنید.