لزوم ساماندهی موقت دستفروشان در آستانه سال نو/واکنش به اجرای نمایش داعش در مترو

لزوم ساماندهی موقت دستفروشان در آستانه سال نو/واکنش به اجرای نمایش داعش در مترو

رییس شورای شهر تهران در مورد ساماندهی دستفروشان در آستانه سال نو بر لزوم موقتی بودن این ساماندهی تاکید کرد.

به گزارش آیت البرز، مهدی چمران در حاشیه جلسه امروز شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران در مورد ترافیک بساط گستران در شب های منتهی به سال نو بیان کرد: اینکه افرادی که شب عید کسب و کاری ندارند و می خواهند از موقعیت استفاده کنند باعث بساط گستری و راه بندان می شوند.

وی با بیان اینکه شنیده ام که معاون شهردار تهران اعلام کرده است که قرار شده در دو منطقه این افراد دستفروش مستقر شوند؛ البته استقرار این افراد باید با شرط که موقتی و نه دایمی؛ باشد، افزود: دست فروشی شغلی نیست که بتواند پروانه دریافت کند؛ اما کسانی که در سختی و تنگنا هستند ناچارند به دست فروشی روی بیاورند و در مواردی زمینه آزار مردم فراهم می شود؛ البته مردم نیز از دست فروشان خرید می کنند.

درباره تردد خودروهای پلاک شهرستان برای کار در تهران تدبیر شود 

چمران در مورد تردد خودروهای پلاک شهرستان در تهران با تاکید بر اینکه خودروهایی با پلاک دیگر شهرستانها نباید در تهران فعالیت کنند، گفت: خودروهای پلاک شهرستان که به صورت موقت می آیند مشکلی نیست؛ اما برخی  برای کار به تهران می آیند و حتی در اتومبیل خود استراحت می کنند و تعداد بالای این خودروها منجر به ازدحام می شود.

وی ادامه داد: معاینه فنی این خودروها در سایر شهرستانها مطابق با معاینه فنی استاندارد در تهران نیست؛ بنابراین خودروهای دودزا در این شهرها معاینه فنی می گیرند و در تهران تردد می کنند؛ لذا باید به صورت مشخص روی این موضوع کار شود.

می توان از تکنولوژی سازندگان چینی برای ساخت مسکن استفاده کرد

رییس شورای اسلامی شهر تهران در مورد ورود سازندگان چینی به تهران با تاکید بر  اینکه انتقال تکنولوژی و کمک در سرعت بخشی به ساخت و ساز مسکن ایرادی ندارد، ادامه داد: در مدتی از نیروهای ترکیه برای سرعت در ساخت و ساز استفاده شد. ما به دیگر کشورها برای مسکن سازی نیاز نداریم و تنها می توان از تکنولوژی استفاده کرد. زمانی وزارت دفاع ساخت سریع را انجام داد و متاسفانه دنبال نشد و قرارداد مالی ساخت و ساز مسکن بین شهرداری و چینی ها باید در شورا تصویب شود؛ اما ساز و کار استفاده از این ظرفیت باید توسط سازمان های متولی دنبال شود.

چمران در ادامه در واکنش به حواشی نمایشی تحت عنوان داعش در مترو با بیان اینکه نمایش جنایات داعش خوب است اما اینکه در مترو این کار انجام شود یا خیر؟ باید بررسی شود، گفت: باید اندازه نگه داشته شود و شاید اجرای جنایات داعش در همان حد و اندازه صحیح نباشد.

پایان خبر آیت البرز

لزوم ساماندهی موقت دستفروشان در آستانه سال نو/واکنش به اجرای نمایش داعش در مترو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لزوم ساماندهی موقت دستفروشان در آستانه سال نو/واکنش به اجرای نمایش داعش در مترو" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لزوم ساماندهی موقت دستفروشان در آستانه سال نو/واکنش به اجرای نمایش داعش در مترو"، کلیک کنید.