تولید بیش از نیاز کشور ؛ مرغ گران نمی شود

در گفت وگو با آیت البرز مطرح شد؛

تولید بیش از نیاز کشور ؛ مرغ گران نمی شود

رییس هییت مدیره اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی ایران گفت: تولید گوشت مرغ بیش از نیاز کشور است و قیمت مرغ افزایش نخواهد یافت.

غلامحسین جافر رییس هییت مدیره اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی ایران در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری علم و فناوری آیت البرز گفت: در حال حاضر جوجه ریزی برای واحد های صنفی پرورش دهنده مرغ گوشتی بیش از نیاز کشور اتفاق افتاده است. از همین رو انتظار می رود که قیمت مرغ با توجه به تولید بیش از نیاز کشور، در شرایط کنترل شده باشد.

وی ادامه داد: در حال حاضر مرغ با قیمتی 7 الی 8 هزار تومان پایین تر از قیمت تمام شده ارایه می شود و تداوم این روند مورد انتظار است. به همین جهت مرغداران در شرایطی قرار گرفته اند که زیان خیلی شدیدی را متحمل می شوند.

رییس هییت مدیره اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی در ادامه تصریح کرد: با توجه به جوجه ریزی بیش از نیاز و ضرورت رفع این مشکل با پیگیری های انجام شده، مجری امور پشتیبانی دام در حال خرید حمایتی تولید مازاد مرغداران است.

جافر تاکید کرد: امیدواریم که با این خرید حمایتی، از ادامه زیان مرغداران جلوگیری شده و حداقل قیمت مرغ پایین تر از قیمت تولید نیاید.

تولید گوشت مرغ بیش از نیاز کشور است

نهاده دامی تامین و وضعیت آن مناسب

رییس هییت مدیره اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی در خصوص وضعیت تامین و عرضه نهاده های دامی گفت: روند تامین ارز نهاده های دامی در حال حاضر خوب است. ذرت که با قیمت پایین تر از نرخ مصوب در بازار قابل دسترس است. در مورد سویا نیز نسبت به دو ماه قبل شرایط بهتر است.

ماه رمضان افزایش قیمت مرغ نخواهیم داشت

جافر تاکید کرد: با توجه به جوجه ریزی سنگینی که انجام شده است تولید مرغ گوشتی به اندازه و شاید بیش از نیاز خواهد بود. به همین جهت در آستانه مناسبت های پیش رو افزایشی قیمتی در گوشت مرغ نخواهیم داشت.

وی در پایان تصریح کرد: در ماه حدود 240 هزار تن مرغ در کشور توزیع می شود. از این رو نیاز روزانه 7 هزار تنی کشور بدون هیچ مشکلی تامین می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تولید بیش از نیاز کشور ؛ مرغ گران نمی شود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تولید بیش از نیاز کشور ؛ مرغ گران نمی شود"، کلیک کنید.